PROSZE WAS O KROTKIE ODPOWIEDZI ALE NIE ZA KROTKIE Z 4
LINIJKI I STYKNIE
1.Las
-produkcja tlenu
-magazynowanie wody
-ozdoba krajobrazu
-schronienie dla zwierzat
-ochrona przed wiatrem
-ochrona przed powodzia
2.Znaczenie lasu dla człowieka
-drewno
-ziola
-relacja
-ozdoba przyrody
-leki

2

Odpowiedzi

2010-02-26T20:49:44+01:00
LAs to płuca planety. produkuje tlan dla wszystkiego co zyje. oprocz tego magazynuje wode która jest niezbedna do zycia. jest równiez ozdoba krajobrazu.. parki narodowe krajobrazowe pomniki przyrody. jest schronieniem dla dzikich zwierzat ktore tak sie schronia i odzywiaja. las chroni teren przed wiatrem i tym samym wysuszaniem gleby. chroni tez przed powodzia.


las ma duze znaczenie dla człowieka mamy drewno na opał, na budowe , i na papier.
w lasach rozna przerózne zioła... pomocne na choroby
człowiek musi dbac o lasy sadzic nowe gdy wycina stare aby odnawiac zródła energi.
duze drzewa sa pomnikami przyrody. a zatem jej ozdoba.
w lesie mozna napotkac przerózne leki w przeróznych rodzajach:)

Licze na najjj:)
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-26T21:08:18+01:00
1. Las zwany jest powszechnie zielonymi płucami przyrody. Produkuje on tlen i pochłania CO2, dzięki czemu możliwe jest istnienie życia na Ziemi. Oprócz tego kompleks ten zatrzymuje wodę oraz zapobiega erozjom gleb. Ale to nie są wszystkie jego zalety.
Las jest mieszkaniem wielu zwierząt ( saren, wilków, dzików, różnych ptaków ). Mogą one znaleźć w nim pożywienie i schronienie oraz materiały do budowy siedzib, w których mogą wychowywać swoje potomstwo.
Ponadto las jest swoistą barykadą dla wiatrów i powodzi, ale również królującą ozdobą naszej polskiej przyrody, miejscem rekreacji, odpoczynku, a także pozywienia ( jagody, grzyby )

2. Las ma olbrzymi wpływ na życie człowieka. Przede wszystkim produkuje tlen, który warunkuje życie na Ziemi. Oprócz tego jest bogatym skarbcem ( niestety nie niewyczerpanym) drewna budulcowego oraz ..fabryką" papieru. Liczne zioła, znajdujące się w tym miejscu mają duże znaczenie w farmaceutyce. Lasy ozdabiają również świat, są intrygującym skarbcem wiedzy nie tylko o przyrodzie, ale też os sobie samym.
Niestety, powierzchnia lasów stale się zmniejsza i to właśnie dzięki nam, ludziom. Warto by się zastanowić nad swymi działaniami. Czymże byłby świat bez lasów? To pytanie powinien sobie zadać każdy, nim skrzywdzi las.

Ja również liczę na naj :))
1 2 1