Odpowiedzi

2009-10-18T16:31:41+02:00
Pewnego dnia Kasia spóźniła się do szkoły. Była już połowa grudnia i to było jej pierwsze spóźnienie. Dziewczyna przejęła się tym, ponieważ w tym roku szkolnym starała się o stu procentową obecnośc. Jej przyjaciółka Agata pocieszała ją, jednak Kasia nie chciała jej słuchac. Odwróciła się i poszła usiaśc pod klasę. Agata była zmieszana. Nie rozumiała zachowania jej przyjaciółki. Do końca nie rozmawiały ze sobą. Jednak musiały wracac razem ze szkoły, ponieważ były sąsiadkami. Agata chciała rozwinac temat sytuacji zaistniałej w szkole. KAsia ją zbyła.
Następnego dnia w szkole dziewczyny rozmawiały ze sobą normalnie jakby nic się nie wydarzyło. Żadna z dziewczyn nie miała do siebie pretensji. Takie niby nieznaczne sytuacje miały w ich życiu dosc czesto miejsce. Ich przyjazn trwała od dziecinstwa. Juz od dziecka bawily sie ze sobą . Od piaskownicy aż po szkołe gimnazjalną.
Po kilki dniach przyjaciółki znów się pokłóciły o jakąś błahostkę. Agata powiedział, że to koniec. Nie chciała miec takiej przyjaciółki. Rozumiała ,z e to nie tylko z winy Kaśki, jednak Kasi to nie przeszkadzało a Agacie tak. Agata postawiła ją pod murem : albo Kasia bedzie uwazala i pielegnowala ich przyjazn albo to koniec. Kasia sie poprwila i razem szly przez zycie.
Historia ta pokazuje problem Kasiu musiała wybrac. Problem ten jest dosc mały , jednak w naszym zyciu zdarzaja sie trudne sytuacje, ktore wydaja sie nam bez wyjscia. I wtedy siegamy po rozne wsparcia, rodziny, przyjaciol, Boga.
Agata odważyła się i powiedziała w końcu Kasi, że te ich kłótnie są niepotzebne i zbyteczne. Kasia się z nią zgodziła. Jednak w głębi nic sobie z tego nie zrobiła.
P
14 4 14