Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-28T10:15:27+01:00
tytuł: Wydarzenie, które najbardziej podziałało na moje uczucia.

Wydarzeniem, które utkwiło mi w pamięci i podziałało na moje uczucia z powieści Henryka Sienkiewicza "Krzyżacy" jest spotkanie się Danusi i Zbyszka. Przedstawione dzieje tego wątku dały mi dużo do myślenia.
Kobieta i mężczyzna po raz pierwszy spotkali się w gospodzie w Tyńcu " Pod lutym turem". Księżna Anna Danuta, która także tam się znajdowała poprosiła, by ktoś jej zagrał lub zaśpiewał. Jedna z dwórek, piękna, młoda i powabna dziewczyna o imieniu Danusia postanowiła spełnić prośbę księżnej. Wyszła na ławę i zaczęła swoim przepięknym, delikatnym głosem przyśpiewywać. Chwilę później ławka się nieco przechyliła. Śpiewaczka z pewnością upadłaby, ale w ostatniej chwili młody rycerz uratował ją. Zbyszko, bo tak miał na imię zakochał się w niej. Niema się mu co dziwić, w Danusi wszystko było piękne. Chwilę po tym wydarzeniu bohater ślubuje kobiecie, że zdobędzie dla niej trzy pawie pióra z hełmu Krzyżaka lub Niemca. Następnego dnia Zbyszko wędrując napotyka na swojej drodze zakonnika. Przypomniał sobie obietnice złożone jego damie serca i postanowił stoczyć z nim walkę. Po dokonaniu napadu, rycerz został skazany na śmierć. W dniu egzekucji niespodziewanie Danusia podeszłą do niego szybkim krokiem i zarzuciła mu na głowę białą szatę. Oznaczało to uchronienie go od śmierci i wiązało się z tym, że dziewczyna musiała poślubić chłopaka.
Przedstawione powyżej sytuacje wywarły na mnie wiele pozytywnych emocji. Czytając te fragmenty przeniosłem się do innego świata. Z pewnością będę je pamiętał do końca życia.
14 3 14