Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-28T12:21:29+01:00
POLSKA
Temat 1: Kowalczyk: Jestem szczęściarą!

- Piękna, wielka, wspaniała, cudowna - internauci tvn24.pl prześcigają się w pochwałach dla Justyny (Justynki, Justysi) Kowalczyk, która w pięknym stylu wywalczyła w sobotę złoty medal olimpijski w biegu na 30 kilometrów. - Brawo, gratulujemy, dziękujemy - przynajmniej jedno z tych słów występuje w ogromnej większości komentarzy.
Zwycięstwo Justyny Kowalczyk to chyba największe emocje wokół polskiego medalu, de facto jedynego złotego, na tej olimpiadzie. Bo, że medal będzie, to wiedział niemal każdy, ale grupa stawiających na złoto było już nieco mniejsza. Polska biegaczka pokazała jednak wielką klasę i na finiszu 30-kilometrowego biegu, będącego jej specjalnością, wzięła wszystko. Cała sportowa Polska oszalała ze szczęścia. Ruszyła fala pochwał, gratulacji, braw, a nawet... deklaracji miłości.
- Justynko KOCHAMY CIĘ! Byleby tylko więcej takich emocji! Pozdrawiam! - napisał internauta "Radek". Dużo dalej poszedł "Paul": Wygrała Justyna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 Kocham Cię Justynko! Wyjdziesz za mnie ? - zapytał, zapewne w euforii, choć kto wie.
Słowa o miłości płynęły od wszystkich. KOCHANA JUSTYNKO!!! Disiaj kończę 60 lat i większego i lepszego prezentu nikt nie dostanie!!! To nie chodzi o złoto , ale twój styl i zacietość na milimetry nie miały sobie równych!! A tak naprawdę ze szczęścia nie wiem co powiedzieć!! - napisał "jędruś".

Temat 2: Kraków zaczyna urodziny Chopina

W Katedrze na Wawelu odbędzie się w niedzielę uroczysta inauguracja Roku Chopinowskiego w Krakowie. Jej centralnym punktem będzie odsłonięcie w podziemnej Krypcie Wieszczów kopii medalionu z nagrobka Chopina na cmentarzu Pere-Lachaise w Paryżu.
Uroczystość w Krakowie poprzedzi dziękczynna msza św., której przewodniczył będzie kard. Stanisław Dziwisz. Po niej, na fortepianie ustawionym w świątyni, zagra laureat Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina z 1990 roku Kevin Kenner. Będzie to pierwszy koncert fortepianowy w Katedrze Wawelskiej.

Kolejny koncert, również w wykonaniu Kevina Kennera, odbędzie się po południu w Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego. W przerwie koncertu otwarta zostanie wystawa "Chopin w Krakowie i osobiste po nim pamiątki". Uroczystości chopinowskie w Krakowie zakończy wieczorne otwarcie wystawy w Pawilonie Wyspiańskiego "Weiss - Chopin - Fin de Siecle".

Temat 3: Sikorski na deskach opery walczy o prezydenturę.

Choć wciąż nie wiadomo na 100 procent będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta, to ten z mniejszymi szansami - Radosław Sikorski rusza w Polskę przekonywać kolegów z partii, by do boju o Belweder wystawili jego. Pierwsza z cyklu konwencji Sikorskiego odbędzie się w niedzielę w bydgoskiej Operze Nova.
Kampania prawyborcza Sikorskiego jest zapowiadana jako przedsięwzięcie w "amerykańskim stylu", ale jak zapewnił organizator niedzielnej imprezy, poseł Paweł Olszewski (PO), konwencja ma być efektowna, ale przede wszystkim merytoryczna i nie przewidziano żadnych "dodatków artystycznych".

Bydgoska konwencja rozpocznie cykl sześciu spotkań Sikorskiego z członkami PO w kraju. Zakończenie kampanii zaplanowano na 15 marca w Warszawie.

ŚWIAT

Temat: Nie takie tsunami straszne. Na razie.

Tsunami po trzęsieniu ziemi w Chile dotarło do Hawajów, a także wybrzeży Japonii i rosyjskiej Kamczatki. Na razie nie wyrządziły tam jednak większych szkód. Łagodnie fale obeszły się także z mieszkańcami Australii i Nowej Zelandii. Eksperci wciąż nie są spokojni, bo ich zdaniem niewielki rozmiar pierwszych fal może być złudny. Japończycy utrzymują pierwszy od 15 lat "czerwony" alarm. Na przyjście tsunami szykowano się też na wyspach Samoa. Tutaj fala miała dotrzeć w niedzielę z rana, ale nadal nie dotarły do nas nowe informacje.
Władze zaapelowały do ludności, aby szukali schronienia przed wielką falą. Gubernator Samoa Amerykańskiej Aitofele Sunia wezwał wszystkich mieszkańców wybrzeża do udania się na wyżej położone tereny, a na Samoa policja wydała ogólnokrajowy alert, by rozpocząć ewakuowanie ludności z zagrożonych wybrzeży.
Wysokich fal można się spodziewać na Wyspach Fidżi i pobliskich Tonga. Władze ostrzegły, że tsunami może mieć nawet 2,3 metra.