Odpowiedzi

2010-02-27T10:50:18+01:00
Moim zdaniem po wielkich ludziach zostaja wspomnienia. Bardzo czesto wspomnamy tych ktorzy pomagali innym ludzia oddaja za nich swoje zycie. Czeto tez wspominamy zołnierzy ktorzy walczyli i nadal walcza. Takze sa ludzie ktorzy nadal zyja i pomagaja innym. mOim zdaniem o tych ludziach sie niezapomina. My tez powiennismy pomagac innym ak jak to robia i robili inni ludzie...
3 2 3
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-27T10:55:03+01:00
Moim zdaniem pozostaje nam wiele rzeczy po wielkich ludziach tego świata którzy odeszli.
Najważniejsza jest pamięć o nich.Umierali ale zawsze jest pamieć żywa o nich .Dopóki ludzie będą czytać dzieła on nie zostanie zapomniany.Tak jest w przypadku wielu poetów liryków i wielu innych ludzi.Niektórzy tworzyli setki lat temu a nadal są znani i pamieta się o nich.Malarzowie malowali na różnych rodzajach papieru lub płótna dzieła ich została opublikowane i są do tego czasu.Wystawiane w muzeach i galeriach nieustannie przypominają o swoim autorze.Niektórzy jak choćby Adam Mickiewicz zrobili w swoim życiu tak wiele uczymy się o nim wielu rzeczy w szkole .Czasem jednak zwykli,szarzy ludzie potrafią czymś dobrym lub złym zapisać się na zawsze w naszym umysle.
Podsumowując po wielkich tego świata zostaje nam ich dorobek duchowy i materialny o kóry cały czas trzeba dbac i go rozwijać.

4 2 4
2010-02-27T11:13:07+01:00
Po ludziach, którzy odeszli zostaję na tym świecie bardzo dużo. Kiedy człowiek, który zmarł był poetą zostają po nim piękne wiersze. Po wybitnym malarzu zostają piękne obrazy i tak dalej. Zostają również tradycje po naszych przodkach. Ludzie zmarli są dla nas bardzo ważnie, ponieważ zawsze zostaję po nich jakaś pamiątka, nawet ważne słowa wypowiedziane przed śmiercią.
Jan Paweł II był wielkim człowiekiem, który odszedł. Było on jak ojciec dla wszystkich ludzi na Ziemi nie tylko dla ludzi wierzących, lecz dla innowierców. Pragnął on pokoju na świecie, w pewnym stopniu mu się to udało. Sama jego postać jest dla nas czymś wielkim, a to co zrobił dla każdego człowieka jest czymś pięknym. Pozostaną po nim również wspaniałe wspomnienia. Każdy wielki człowiek, który odchodzi pozostawia dla świata coś po sobie.

Pozdrawiam, mam nadzieję, że pomogłam, liczę na najlepszą odpowiedź ;)
6 1 6