Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-27T11:44:51+01:00
Aurelia z Anagni – święta Kościoła katolickiego, dziewica.

Brak wiarygodnych informacji historycznych o św. Aurelii. Wg legendarnych zapisów, pochodząca prawdopodobnie z Azji Mniejszej Aurelia razem z siostrą św. Neomyzją pielgrzymując z Palestyny do Rzymu osiadły w Maceracie i tam żyły do śmierci. Kult świętej Aurelii rozwinął się w Anagni, ale zaświadczony został dopiero w XII wieku.
Jej święto obchodzone jest 25 września.

atu masz jeszcze znaczenie tego imienia
Z łaciny "złoto", "złocista". Forma męska -­ Aureliusz. Imię znane w Polsce od XVIII wieku, dziś raczej nadawane dziewczynkom, chociaż rzadko.
Aurelia ma szczęśliwą rękę do interesów i zdobywania uczciwie materialnych dóbr. O niej można powiedzieć, że czego się dotknie, w złoto się zamienia. Najlepiej sprawdzi się w instytucjach bankowych i finansowych czy jako makler i gracz giełdowy. Nie jest ani chciwa, ani skąpa. A wręcz przeciwnie -­ chętnie wspomaga groszem znajomych w potrzebie. Wspiera rozmaite akcje społeczne i instytucje filantropijne. Lubi się bawić, jest bardzo gościnna. Warto mieć Aurelię za żonę - gospodarna, kochająca i opiekuńcza, zadowoli każdego mężczyznę.
Najlepiej imię to pasuje do dziewczynki spod znaków Byka lub Lwa, nie jest dobre dla urodzonej w znakach Panny lub Koziorożca.
Kolor: jasnożółty
Kwiat: żółta róża
Liczba: 4
Imieniny: 25 września, 16 października


licze na naj;)7 3 7
2010-02-27T11:47:45+01:00
Brak wiarygodnych informacji historycznych o św. Aurelii. Wg legendarnych zapisów, pochodząca prawdopodobnie z Azji Mniejszej Aurelia razem z siostrą św. Neomyzją pielgrzymując z Palestyny do Rzymu osiadły w Marceracie i tam żyły do śmierci. Kult świętej Aurelii rozwinął się w Anagni, ale zaświadczony został dopiero w XIIw.
jej święto obchodzone jest 25 września.
1 1 1