Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-27T12:03:30+01:00
Był początek tego, co było przed początkiem. Były dwie siostry. Ameda i Olixa. Ameda była lepszą siostrą dla ich mamy, która już nie żyła ponad 60 tysięcy lat. Miały za to tatę, który uważał za lepszą Olixę, dlatego że ich ojciec i matka się dawno rozwiedli, jeszcze przed śmiercią kobiety. Mijały dni, tygodnie i miesiące.. Ameda się nudziła... Pewnej gorącej nocy, gdy zjadła chili wujka Hermana i jej się 'odbiło' ujrzała piękną smugę ognia... Olixa się przez tę zorzę obudziła, wstała i popatrzyła z podziwem na siostrę. Chili leżało na stoliku obok łoża Amedy. Pochłonęła je, a po chwile jej się odbiło... Czekała na smugę dymu, lecz nic się takiego nie stało.. Była zawiedziona z tego powodu, że w kolejnej rzeczy jej siostra jest od niej lepsza... Poszła spać, ale nie zasnęła. Ciągle myślała nad ogniem i nad matką. ''Przecież mama się powiesiła, bo jej siostra, Amy stworzyła wodę i wiatr.. Też się powieszę.!" Następnego dnia Olixa szczerze porozmawiała z Amedą i odeszła w cień pod drzewem śmierci. Powiedziała jej tylko; "żegnaj zła siostro" i odeszła. Ameda się przestraszyła i poszła jej szukać.. Myślała, że tlyko zniknęła... Gdy zapadła noc.. Ameba kaszląc ujrzała smugę dymu.. Zdziwiła się bogini, poczym doszła, że to jest jej moc.! "Aha.. Więc to przez tą moc moja siostra straciła życie.. Szkoda trochę, ale zawsze mi każdu mówił, że jestem lepsza od niej." Za milion tysięcy lat Ameda zmieniła się na Boginię Ognia, podchodząc z uśmiechem do Zeusa. Ogniem tworzyła wszystko... A gdy umarła.. ogień pozostał.. i każdy pamiętał o dwóch siostrach boginiach.. A dlaczego tamta była boginią?? Dlatego może, że wytrzymywała ze swoją (na początku) wredną siostrą... Może.. ale tego już nikt nie wie.. Oprócz Amedy - bogini ognia. } Tak powstał ogień.

myślę, że choć trochę pomogłam ;)
1 4 1
2010-02-27T12:12:39+01:00
Przed tysiącami lat,kiedy ziemia była jeszcze młoda,były dwa królestwa którymi żądzili królowie giganci: Sprawiedliwy i Niesprawiedliwy.Sprawiedliwy był dobrym królem,a swoimi podwładnymi żądził tak aby żyło im się bezpiecznie.Lecz na drugim krańcu świata Niesprawiedliwy był podstępny,niebezpieczny i zbierał własną armię,aby napaść na królestwo Sprawiedliwego.Król nic nie podejrzewał .lecz kiedy jego zwiadowcy wykryli wrogie wojska zbliżające się od północy w stronę jego królestwa.Sprawiedliwy postanowił rozwiązać to dyplomatycznie,rozmawiając z nim,lecz to nic nie dało, a wtedy Sprawiedliwy powiedział,że jeżeli chce wojny to będzie ją miał.Niesprawiedliwy rzucił swoją ogromną wodną włócznie,lecz rzucił zbyt mocno, ponieważ włócznia poleciała daleko i trafiła w ziemię robiąc w niej wielką dziurę,a woda z włóczni zamiast utopić wojska niesprawiedliwego,wlała się do dziury,a w ten sposób powstały morza i oceany.Sprawiedliwy wysunął swe wojska naprzód i natarł na wojska Niesprawiedliwego.Zaczęła się wielka bitwa,która pochłonęła wiele ofiar,a ponieważ były to wojska giganty swoimi stopami deptały podłoże i w ten sposób powstały niziny,a wojska idąc naprzód i walcząc rozsypywała się ziemia pod ich stopami i powstawały górki a potem góry na całym świecie.Wojna zbliżała się ku końcowi.W końcu obie strony postanowiły zawrzeć pokój i obiecali sobie że już więcej na siebie nie napadną.Tak powstały morza i oceany niziny i góry.

Mam nadzieje że pomogłem.


2 5 2
2010-02-27T15:06:00+01:00
Jak powstały słone wody


Żył sobie pewnego dnia skąpiec. Pewnego dnia złapał wróżkę która za swoją wolność obiecała że spełni jego jedno życzenie. Ponieważ w tamtych czasach brakowało ludzi do pracowania w kopalni soli było mało soli. Następnego dnia zaczął sprzedawać ją. Maszyna po tygodni działania na okrągło zacięła się. Z braku doświadczenia i pomysłów wrzucił ją do wody.