Odpowiedzi

2010-02-27T12:30:51+01:00
Bilbo Baggins-Bilbo był wesoły ,beztroski optymistycznie patrzył na swiat.Uwielbiał spokój , dobre jedzenie i poobiednią fajkę.Wydaało mu sie ,że nie lubi przygód, zamiłowanie do nich obudziło się w hobbicie dopiero pod wpływem Gandalfa, choć czarodziej dobrze wiedział ,ze Bilbo ma je "we krwi".Bohater okazał się bardzo odwaznym hobbitem.W razie potrzeby umiał poswięcic sie dla przyjaciół wyratował ich przed pająkami,z którymi musiał stoczyć ciężką walkę. W powiesci wystąpił jako włamywacz-postać , która musiała sie odnalesć sprytem,zwinnością,pomysłowością ,odwagą.Był cierpliwy i wnikliwie obserwował otoczenie.Najwięcej odwagi i opanowania wykazal w czasie spotkani z Gollumem. Nie można też odmówić Bilbowi szlachetnosci i mądrości.Wiedział ,że sprawiedliwosc stoi po stronie ludzi z miasta a Jeziorze , których przedstawiciel . Bard. zabił smoka. Dlatego Bilbo wykradł sie nocą z ich obozu i odniósł Bardowi Arcyklejnot Góry-największy skarb krsnoludzki.To rzesądziło o pokojowych rokowaniach z krasnoludami. To także wymagało odwagi i poświęcenia.
Bilbo nie dał sie ogarnac chciwości i dumie.
Gandalf-Madry, doświadczony , potrafi zawsze zachować zimna krew,jest bardzo odważny (dzielnie walczy z goblinami , bierze też udział w bitwie pieciu armii)
Krasnoludy(Dwalin,Balin,Kili,Fili,Dori,Nori,Ori,Oin,Gloin,Bofur,Bombur,ThorinDębowa Tarcza)-Krasnoludy sa wieksze od hobbitów, kochają skarby i jaskinie. W podziemiach czują sie doskonale, budują tam piękne mieszkania i tworzą warsztaty pracy, wykorzystując naturalne ukształtowanie terenu:stalaktyty, stalagmity, wzbogacają wnętrza tylko światłem. Doskonali rzemieslinicy:kowale, złotnicy, potrafia zrobic swietną broń i piękna biżuterię. Krasnoludy założyły miasto Dal spustoszone potem przez Smauga.
Noszą kubraki, są zwykle uzbrojeni w topory. czasem ich broń ma magiczne właściwości, mają długie brody i dosć dostojny wygląd.
Elrond-bohater epizodyczny: poł człowiek ,pół elf,gospodarz Ostatniego Przyjaznego Domu , piękny i odwazny , znał sie na czarach, czarodziejskich literach.
Gollum- bohater epizodyczny : nie wiadomo co ta za istota , jest czarny , śliski, uwagę zwracają tylko jego blade oczy.Żyje na dnie góry, w której swoje państwo mają gobliny.Jest właścicielem pierścienie "jedynego"
Beorn-bohater epizodyczny: "olbrzymi mężczyzna: miał bujną, czarną czuprynę i gęstą długą, czarną brodę, ramiona i łydki nagie, z węzłami potęznych mięśni wyrażnie zarosowanymi pod skórą.Ubrany był w wełnianą bluzę siegającą do kolan i spierał się na ogromnym toporze". To nie byłm zwykły człowiek , ale pół człowiek , pół niedżwiedź.
Bard-Mieszkaniec miasta na jeziorze, piękny , madry i odwazny , przyszły władca tego miasta.
Smaug-smok pilnujący skarbó we wnętrzu Samotnej Góry.
1 1 1