Odpowiedzi

2010-02-27T12:23:29+01:00
2010-02-27T12:23:45+01:00
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-27T12:26:47+01:00
Fakt wybór studiów to niezwykle istotna sprawa i zanim się na coś zdecydujecie (drodzy maturzyści;) to koniecznie przemyślcie to kilka razy, zanim podejmiecie odpowiednią decyzję. Najlepiej poradzić się kogoś kto już studiuje i ma pojęcie o rynku pracy.
Ja z takiej możliwości nie skorzystałam i wybrałam swój kierunek dość pochopnie (nie dostałam się na to co chciałam, więc poszłam na ... prawo). Całe studia męczyłam się okropnie zakuwając te wszystkie pokaźnych rozmiarów komentarze i kodeksy. Po studiach byłam przerażona że nie znajdę pracy, bo o aplikacji nigdy nawet nie myślałam. Na szczęście studia to jeszcze nie wszystko.
Wiele firm zatrudnia pracowników, którzy niekoniecznie odpowiadają swym wykształceniem profilowi ich idealnego kandydata. Ważne jest aby osobą aplikująca na dane stanowisko była gotowa do doskonalenia swoich umiejętności, pełna entuzjazmu do pracy i przede wszystkim kreatywna. Przeważnie pracodawcy kierują swoich pracowników na różne szkolenia czy kursy.
W moim przypadku, nasz szef wysłał cały zespół nowo przyjętych osób na szkolenie Franklin Covey, gdzie uczono nas jak skutecznie i efektywnie podnieść swoje kwalifikacje (nie tylko zawodowe), wykorzystać drzemiący w każdym z nas potencjał i współdziałać z innymi osobami, aby osiągnąć obrane cele.
Dlatego jeśli nawet nie trafimy z wyborem nie ma się co załamywać, bo istnieje wiele możliwości osiągnięcia sukcesu, a zgodnie z tym co nam wpajano proaktywność to pierwszy stopień do kariery :)
Pozdrawiam
1 5 1