Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-27T13:17:55+01:00
Opis:
Mocno spłaszczone ciało, zwłaszcza część grzbietowa, na którym skóra tworzy wysoką, płaską listwę z ostrą krawędzią. Nogi cienkie tej samej długości, wszystkie palce przeciwstawne, ogon długi i chwytny. Głowa kanciasta sklepiona często pokryta rogowymi naroślami. Oczy ruchliwe niezależne od siebie tak, że każde może patrzeć w inną stronę, a powieki zrośnięte tyle, że zostaje tylko niewielki otwór na źrenice. Dzięki takiej budowie oczu i bardzo dobremu wzrokowi mogą bez obracania głowy widzieć wszystko wokół siebie. Ich oczy oprócz podstawowego zestawu barw (niebieski, zielony, czerwony) odbierają jeszcze światło ultrafioletowe. Język długi, na końcu szeroki, pokryty lepkim śluzem.

Rozmiary:
Długość od 4 do ok. 60 cm
Masa ciała: do jednego kilograma.
Występowanie:
Tropikalne, wilgotne lasy

Pokarm:
Głównym ich pokarmem są owady i pająki, a większe gatunki zjadają małe ptaki i myszy.

Ogólnie:
Przystosowane do życia nadrzewnego, mają pięciopalczaste kończyny, które są doskonałymi narządami chwytnymi, pozwalającymi mocno obejmować gałązki, ale też pomagają sobie chwytnym ogonem, który mogą owijać wokół gałęzi. Są bardzo powolne, potrafią nadymać ciało powietrzem w razie niebezpieczeństwa. Polują wyrzucając błyskawicznie lepki język na odległość do kilkunastu centymetrów. Mają szczególną zdolność zmiany barwy ciała dostosowując ją do otoczenia. Niektóre stosują mimetyzm przybierając kształt np. zeschłych liści. Trzymają się określonych rewirów, które uważają za swoje i bronią ich przed intruzami.

Rozmnażanie:
Większość jest jajorodna, a tylko nieliczne są jajożyworodne.
Występowanie:
Afryka, Madagaskar, południowa Europa (1 gatunek) Bliski Wschód (1 gatunek), Indie (1 gatunek) i Cejlon (1 gatunek).
2010-02-27T13:20:10+01:00
Kameleon jest znany z tego że może szybko zmieniać ubarwienie aby zlać się z otoczeniem ale także ze strachu, głodu i przy bardzo jasnym świetle. Jest przystosowany do życia na drzewach. Za pomocą chwytnych palców i długiego ogona łatwo przemieszcza się z gałązki na gałązkę i poluje na pająki. Kiedy podejdzie do ofiary oplata koniec ogona dookoła gałązki i obserwuje a potem szybko chwyta ją językiem.
Większość gatunków występuje w Afryce.
2010-02-27T13:43:46+01:00
Koń to duże zwierzę o silnej budowie. jego sierść opisujemy jako maść. maść konia może być m. in. gniada, kara, siwa... koń jest zwierzęciem dawniej często wykorzystywanym w rolnictwie, w naszych czasach ludzie wykorzystują je do wyścigów, w hazardzie. koń podbija serca wielu ludzi już od lat. jego wielkie oczy niemalże proszą o szacunek, niestety czasami zamiast szacunku dostaje wywóz do rzeźni. to cudowne zwierzę, bardzo pomocne ludziom, którzy często tego nie doceniają.