Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-27T14:13:11+01:00
Hej! Właśnie we czwartek pisałam takie samo sprawozdanie. Co prawda, kilka zdań mam z internetu i podpierałam się książką, ale resztę starałam się pisać sama. Mam już to sprawozdanie sprawdzone, dostałam z niego bdb.

Witam Państwa serdecznie! W tym chłodnym, deszczowym dniu mam zaszczyt przeprowadzić relację radiową z przebiegu walki na śmierć i życie sławnego polskiego bohatera oraz doświadczonego krzyżackiego rycerza, Rotgiera.
Przyczyną dzisiejszego pojedynku jest wyzwanie Krzyżaka na sąd Boży naszego rodaka, Zbyszka, który twierdził, iż Zakon Krzyżacki brał udział w porwaniu jego żony, Danusi Jurandówny.
Już dworzanie wraz z parą książęcą oraz rycerstwem zbierają się na krużganku, który otacza wokół podwórzec zamkowy, aby obejrzeć tą zaciętą bitwę.
Właśnie na podwórze wchodzą rywale. Krzyżak ubrany jest w błękitny lakierowany pancerz, w nabiodrza oraz w hełm z podniesioną przyłbicą i ze wspaniałym pawim piórem na grzebieniu. Polak prezentuje się równie wspaniale: opina go mediolańska zbroja, a na głowie ma niezamknięty i bez piór hełm z okapem, zaś na nogach - bycze skórznie. Na lewych ramionach rycerze dźwigają tarcze z herbami. W prawej ręce każdy z nich trzyma topór.
Proszę Państwa! Właśnie usłyszeliśmy odgłos trąby, który oznacza początek walki na zasypanym popiołem śniegu!
Główni bohaterowie pojedynku zachowują na razie dystans, za to do bitwy rzucili się ich giermkowie - Hlawa i van Krist. Od początku widać znaczącą przewagę Czecha.
Nie do wiary! Hlawa rzuca się na Niemca i wyjmuje zza pasa krótki sztylet! To już chyba koniec walki van Krista i Czecha! Hlawa go nie oszczędza i... zadaje mu śmiertelne pchnięcia!
Dramatyczna i trzymająca w napięciu walka Zbyszka z Krzyżakiem ciągnie się ponad miarę. Doświadczony, ale też zmęczony Rotgier cały czas odpiera ataki polskiego rycerzyka. Widać, że Zbyszko zdaje sobie sprawę, że pojedynek toczy się o jego ukochaną.
Proszę Państwa, młody rycerz wpada w bojowy szał, a Krzyżak nie może nadążyć za jego ciosami!
Emocje sięgają zenitu! Zbyszko, broniąc się przed ciosami Rotgiera, zbiera w sobie młodzieńczą siłę i... uderza w krzyżacką tarczę!
Nagle, na krużganku zapadła głucha cisza... Krzyżak cofa się, a Zbyszko... Zbyszko uderza toporem z całej siły w bark Rotgiera! Rycerz pada na ziemię i... umiera! Tak, Krzyżak umiera!
Drodzy słuchacze! Zbyszko został zwycięzcą! Nie do wiary! Młodość zwycięża nad doświadczeniem! Poruszeni kibice wiwatują na cześć naszego Polaka!
A jednak, dobro nad złem wygrywa!
129 2 129