Odpowiedzi

2010-02-27T14:04:40+01:00
Http://gronkowiec.eu/pasozyty-tasiemiec-uzbrojony-objawy-zakazenia-wagrzyca-ordobaczanie-kuracja-naturalna-ziola.html

http://www.gronkowiec.pl/tasiemiec.html
2 1 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-27T14:05:13+01:00
Objawy chorobowe u zarażonych tasiemcem nieuzbrojonym:
ból brzucha szczególnie gdy jesteśmy głodni
mdłości
zwiększone łaknienie
wymioty
chudniecie
lub duża nadwaga


ZAPOBIEGANIE ZAKAŻENIU:
spożywanie mięsa pochodzącego z pewnego źródła (zbadanego przez służbę sanitarno - weterynaryjną),
nie spożywać półsurowych mięs (steki krwiste, niedopieczone szaszłyki itp.)
polepszanie warunków hodowli bydła i warunków sanitarnych na wsi (zapobieganie zanieczyszczaniu fekaliami ludzkimi wody i gleby).
2 3 2
2010-02-27T19:54:02+01:00
Tasiemiec uzbrojony (Taenia solium) - jeden z dwóch głównych gatunków tasiemców (Cestoda), które pasożytują w przewodach pokarmowych kręgowców, w tym człowieka. W przeciwieństwie do tasiemca nieuzbrojonego posiada on haczyki, za pomocą których przytwierdza się do ściany jelita cienkiego.

Tasiemce mają długie, płaskie ciało, przypominające wyglądem tasiemkę. Są wysoce wyspecjalizowane do pasożytniczego trybu życia. Ciało tasiemca składa się z szeregu powtarzających się segmentów. Każdy taki segment jest kompletną maszyną rozrodczą, wyposażoną w narządy męskie i żeńskie, produkującą do 100 tys. jaj. Przyczyną produkcji tak dużej ilości jaj jest skomplikowany cykl rozwojowy pasożyta. Segmenty tasiemca najdalej odsunięte od główki, zwane macicznymi, zawierają dojrzałe jaja. Segmenty te odrywają się kolejno od ciała tasiemca i wraz z kałem opuszczają organizm żywiciela ostatecznego. Długość dorosłego pasożyta może wynosić 2 - 6 metrów.


Tasiemiec uzbrojony (Taenia solium)

Cykl rozwojowy jest prawie taki sam jak u tasiemca nieuzbrojonego z tym wyjątkiem, że żywicielem pośrednim tasiemca uzbro

jonego jest świnia i jego larwa. W związku z tym tasiemcem uzbrojonym można się zarazić zjadając niedogotowaną wieprzowinę, pochodzącą od zakażonej świni. Człowiek jest końcowym żywicielem tasiemca uzbrojonego.