Bardzo prosiłabym o napisanie po angielsku pracy o trzymaniu egzotycznych zwierzat w domu. w przedziale 90-110 słów. moje pomysły:
- takie zwierzęta są drogie i ich utrzymanie jest bardzo kosztowne,
-często kupno takich zwierząt jest podążaniem za modą, a po znudzeniu zwierzęciem hodowca wyrzuca lub zabija go,
- hodowla, np. jadowitych węży jest niebezpieczna i moze nawet zagrażać naszemu życiu
jednym zdaniem ja nie znajduje plusów hodowli zwierzat egzotycznych w domu, gdyż uważam ze powinny one pozostac w swoim srodowisku naturalnym.

z góry dziękuję za pomoc ;)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-27T14:45:52+01:00
Nie wiem czy może być, ale napisałam coś takiego.. w większości użyłam tego co pisałaś, bo świetnie się nadawało na pracę. ; )

I, though I love animals, I believe that these exotic should not be kept in homes. It seems to me that animals have provided favorable conditions for life when we decide on it. It is a huge obligation and exotic animals in our homes will be hard to provide adequate care. Such animals are expensive and their maintenance is very expensive. Often the purchase of such animals is to follow the bandwagon, and the animal keeper throws boredom or killing them. Some of these exotic animals are very dangerous ... breeding, such as venomous snakes may even threaten our lives. One sentence I find pluses husbandry of exotic animals in the house, because I think they should remain in their natural environment.


-------------------


Ja, mimo że kocham zwierzęta, uważam że tych egzotycznych nie powinno się trzymać w domach. Wydaje mi się, że zwierzętom trzeba zapewnić dogodne warunki życia jeśli się już na nie decydujemy. Jest to ogromny obowiązek a zwierzętom egzotycznym u nas w domach będzie ciężko zapewnić odpowiednią opiekę. Takie zwierzęta są drogie i ich utrzymanie jest bardzo kosztowne. Często kupno takich zwierząt jest podążaniem za modą, a po znudzeniu zwierzęciem hodowca wyrzuca lub zabija je. Niektóre z tych egzotycznych zwierząt są bardzo niebezpieczne... hodowla, np. jadowitych węży może nawet zagrażać naszemu życiu. Jednym zdaniem ja nie znajduję plusów hodowli zwierząt egzotycznych w domu, gdyż uważam że powinny one pozostać w swoim środowisku naturalnym.