Odpowiedzi

2010-02-27T17:19:25+01:00
1.sposoby zasilania mieszkania w zimną i ciepła wodę to prywatne,domowe studnie lub wodociągi doprowadzające wodę do domów.
2. ...
3.sposobem ograniczającym zanieczyszczenia znajdujące się w wodzie płynącej z kranu jest założenie filtrów oczyszczających wod
15 2 15
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-27T19:45:57+01:00
1. Sposoby zasilania mieszkania zimną wodą to np. zasilanie z rurociągu magistrali miejskiej lub ze studni głębinowej po przez hydrofor (pompa ze zbiornikiem ) co często jest stosowane w prywatnych budynkach.
Jeśli chodzi o ciepłą wodę to tu jest kilka rozwiązań :

Podgrzewamy zimną wodę z wykorzystaniem prądu elektrycznego głównie do tego celu używa się -przepływowe ogrzewacze wody lub termy elektryczne .

Można też podgrzewać wodę za pomocą gazu ziemnego.
Tutaj wykorzystuje się gazowe ogrzewacze przepływowe potocznie nazwane junkersami i kotły gazowe z zasobnikami (ze zbiornikami na ciepłą wodę) .

Ostatnio bardzo modną technologią na podgrzewanie wody stały
się słoneczne kolektory ciepła które montuje się na dachach budynków.
Kolektory te pobierają ciepło z promieni słonecznych i ogrzewają wodę w domu za pomocą systemu wymienników ciepła tłumacząc w skrócie)

W blokach i dużych osiedlach dostarcza się gorącą wodę technologiczną z elektrociepłowni która podgrzewa wodę miejską poprzez wymienniki ciepła w każdym budynku lub jakimś węźle ciepła zbiorowym na osiedle.

2. Zawory są wykorzystywane w każdej instalacji wodnej czy gazowej itp.
Zawory można podzielić na dwie grupy :
-zawory odcinające
-zawory czerpalne

Zawory odcinające to takie zawory które odcinają (zamykają) piony i poziomy instalacyjne np. w razie naprawy domowej instalacji.
Zamiast zaworów odcinających stosuje się również zasuwy ale to już ina historia nie będę się rozpisywał o nich.

Zawory czerpalne to nic niego jak wszelkiego rodzaju kurki krany baterie przy umywalkach ,wannach zlewozmywakach w kuchni i tyle.

3.Aby ograniczyć zanieczyszczenia w wodzie miejskiej stosuje się stacje uzdatniania wody od wróconej osmozie (chlorowanie ozonowanie demineralizacja) oraz wszelkiego rodzaju filtry do wody np. z węglem aktywnym ,lampy UV które zabijają drobnoustroje ,bakterie i tyle .

Życzę szu steczki :)
17 4 17