Narysuj przekształcenia pędu podziemnego. Podpisz je w odpowiedni sposób. Możecie to naryswać na kartce, zdobić fotę i dać mi jako załącznik. Pozdrawiam i proszę o jak najszybsze rozwiązanie tego zadania. Nagradzam wysoko.! :)

2

Odpowiedzi

2010-02-27T15:47:19+01:00
Nie wiem czy to o to ci chodzi,bo ped to jest nadziemna czesc rosliny, wiec skoro podziemna to wysylam przeksztalcenia korzenia.
(zalacznik)
Licze na naj;*
mam nadzieje,ze wiadm.sa ci nie potrzebne,a jak tak to ci wysle na priva, bo sie nie zeskanowaly db;*
14 2 14
2010-02-27T15:50:43+01:00
Pęd podziemny – zmodyfikowany rodzaj pędu rosnący pod ziemią. Od pędu nadziemnego różni się brakiem liści, które przekształcone są w łuski, grubością, oraz brakiem ciałek zieleni. Pędy podziemne występują głównie u wieloletnich roślin zielnych – bylin. Są organami spichrzowymi – magazynują materiały zapasowe umożliwiające roślinie przetrwanie okresów spoczynku zimowego (lub letniego u bylin w tropikach). U roślin tych na zimę obumiera pęd nadziemny, przetrwa natomiast pęd podziemny. Ze znajdujących się na nim pączków na wiosnę odnawia się część nadziemna. Pędy podziemne pełnią także drugą funkcję – biorą udział w rozmnażaniu wegetatywnym. Zasadnicze rodzaje pędów podziemnych to:

* kłącze
* bulwa pędowa
* bulwocebulanapisałem PW przeczytaj !!!
* cebula
25 4 25