`W poniedziałek(1.03.10r) mam omówienie lektury a wogóle nie przeczytałam jej .. ;p

I bym prosiła o troszeczkę streszczenia i może charakterystyki bohaterów ... i takie tam związane z lekturą "Chłopcy z placu broni" . '


`dam za to 30 punktów ' ; - *

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-27T15:58:53+01:00
Ernest Nemeczek- bohater główny, niepozorny i nie traktowany poważnie przez kolegów, niedoceniany a mimo to zdolny do prawdziwego męstwa.
Wygląd- W grupie był najmniejszy, miał jasne włosy,jako jedyny z chłopców był szeregowcem.
Życiorys- Miał 11 lat, pochodził z ubogiej rodziny-był jedynakiem.Jego ojciec Andrasz był krawcem

Janosz Boka bohater drugoplanowy
Wygląd- miał 14 lat i na swój wiek był bardzo poważny.

Feri Acz- bohater drugoplanowy nieustraszony wódz Czerwonoskórych

Gereb- bohater epizodyczny ambitny, konkurował o przywództwo z Boką, zdradził grupę przyjaciół, ale zrozumiał swój błąd.

Streszczenie: Po lekcjach kilku uczniów gimnazjum spotyka się na placu, gdzie znajduje się tartak. Nazywają to miejsce Plac Broni. Ich przeciwnikami jest druga grupa chłopców, Czerwonoskórzy, którzy mają z kolei swoją siedzibę w rejonie Ogrodu Botanicznego. Przywódcą pierwszej grupy jest Janosz Boka, drugiej Feri Acz. Najbardziej niepozornym Chłopcem Z Placu Broni był Ernest Nemeczek. Czerwonoskórzy postanowili stoczyć bitwę o Plac Broni. Udało im się ściągnąć na swoją stronę Gereba co odkrył Nemeczek. Został jednak przyłapany i wepchnięty do sadzawki z wodą. Wkrótce odbyła sie Bitwa o Plac. Nemeczek był bardzo chory choć przybył walczyć. Majaczył. Najbardziej bolało go nieporozumienie związane z jego bytnością w Ogrodzie Botanicznym. Jego koledzy myśleli że to on zdradził. Chłopcy Z placu Broni zwyciężyli. Niestety Nemeczek zmarł na skutek ciężkiego zapalenia płuc. Po jego śmierci Janosz Boka płakał.

Mam nadzieję, że pomogłam ;)
2 5 2