Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-02-27T16:06:00+01:00
Ania Shirley jest bohaterką powieści „Ania z Zielonego Wzgórza”. Ma 11 lat. Jest bardzo szczupłą dziewczynką. Ma rude włosy, ogromne zielonoszare oczy i piegi na twarzy.
W 4 miesiącu swojego życia została sierotą. Przez 8 lat opiekowała się nią pani Thomas. Następną opiekunką Ani była pani Hammond, u której dziewczynka spędziła 2 lata. Po tych 10 latach Ania trafiła do sierocińca w Hopetown. Tam spędziła 4 miesiące, i przez pomyłkę pani Spencer, trafiła do domu Maryli i Mateusza.
Ani wykazuje się wielką cierpliwością czekając na decyzję Maryli i Mateusza. Jednak, kiedy ktoś wyśmiewa się z jej wyglądu jest nieopanowana. Aż do ukończenia szkoły rywalizuje z Gilbertem, wykazując się przy tym swoją ambicją. Dziewczynka, wlewając olejek anodynowy do ciasta zamiast wanilii, ukazuje swą nieuważność. Czasem jest też lekkomyślna, na przykład wtedy, kiedy pofarbowała włosy na kolor zielony lub chodziła po dachu. Bywa także bardzo wesoła i pełna wyobraźni. Dzięki zaradności Ani Shirley, siostra Diany nie umarła. Bohaterka potrafi być bardzo stanowcza.
Ania ma życzliwy stosunek do ludzi. Szybko znalazła przyjaciółkę na Zielonym Wzgórzu i zdobyła sympatię wielu osób. Dianę pokochała całym sercem. Uwielbia także Mateusza, w którym znalazła bratnią duszę. Bohaterka bywa czasem niemiła, zwłaszcza wtedy, gdy ktoś, tak jak pani Linde, ją obrazi. Jednak zazwyczaj Ania jest osobą bardzo serdeczną.
Panna Shirley należy do dziewcząt inteligentnych i zdolnych, co wykazała zdobywając nagrodę Averego. Obdarzona jest także talentem literackim i aktorskim. To ona założyła klub powieściowy.
Ania interesuje się literaturą. Potrafi pisać wspaniałe opowiadania. Kiedy recytuje, wkłada w to całą swoją duszę. Potrafi tak wczuć się w graną postać, jakby to było prawdziwe życie. Uwielbia również przyrodę. Wszystkim jej pięknym zjawiskom nadaje wspaniałe nazwy. Interesuje się także szkołą i nauką.
Mimo kilku negatywnych cech postać Ani Shirley podoba mi się. Cenię ją za jej inteligencję i poczucie humoru, szczerość, a także za jej dobre serce. Sądzę, że jest wspaniałą przyjaciółką i dobrym człowiekiem.