Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-27T16:41:08+01:00
POLSKA:
Prezydent Lech Kaczyński wyleciał 24.02 do Kijowa. 25.02 weźmie tam udział w zaprzysiężeniu Wiktora Janukowycza na prezydenta Ukrainy.
Uroczystość w Kijowie zaplanowana jest na czwartkowy poranek dlatego Lech Kaczyński wyleci z Warszawy jeszcze dzisiaj wieczorem. Jutro, po ceremonii prezydent spotka się z Wiktorem Janukowyczem. Wstępnie planowane jest także spotkanie z ukraińską premier, Julią Tymoszenko.
Dwa tygodnie temu, zaraz po wygranych przez Wiktora Janukowycza wyborach prezydenckich, prezydent Lech Kaczyński rozmawiał z ukraińskim politykiem przez telefon. Pogratulował mu wówczas sukcesu i podkreślił, że Ukraina jest i pozostanie strategicznym partnerem Polski.

Antoni Macierewicz uważa, że obecnie toczy się "kampania propagandowa" mająca zdyskredytować działalność komisji weryfikacyjnej WSI, którą kierował. Według niego to wynik "walki wewnętrznej" w PO.
więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,7607088,Macierewicz__Toczy_sie_kampania_przeciwko_komisji.html

Polska ambasada na Białorusi zarzuciła państwowym mediom prowadzenie antypolskiej kampanii. W liście przesłanym do białoruskich dziennikarzy polscy dyplomaci zwracają uwagę na programy telewizyjne, których treść godzi w interes naszego kraju i szkodzi polsko -białoruskiemu dialogowi.
Polskich dyplomatów oburzyły programy dotyczące nieuznawanego Związku Polaków na Białorusi wyemitowane w pierwszym i drugim programie państwowej telewizji. Znalazły się w nich stwierdzenia: o zamiarach oderwania niektórych regionów Białorusi i przyłączeniu ich do Polski oraz polonizacji i prześladowaniach białoruskiej mniejszości w Polsce.

gospodarka:
Ekonomiści ostrzegają, że jeśli w Polsce nie wydłużymy wieku emerytalnego, to za 15-20 lat może nie wystarczyć pieniędzy na wypłaty emerytur.

Pozytywna prognoza gospodarcza dla Polski. Komisja Europejska przewiduje, że nasz wzrost gospodarczy w tym roku będzie na poziomie 2,6 procent Produktu Krajowego Brutto. To znacznie więcej niż się spodziewano jesienią. Wtedy Bruksela mówiła, że wzrost PKB wyniesie 1,8 procent.

Polacy są nadal tanią siłą roboczą. Tylko w pięciu państwach UE praca jest niżej wyceniana niż u nas. Ekonomiści jednak twierdzą, że to dobrze, pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
więcej: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1355,title,Polacy-sa-tania-sila-robocza,wid,12020252,wiadomosc_prasa.html

ŚWIAT:
Rośnie liczba ofiar trzęsienia ziemi, które nawiedziło dzisiaj nad ranem Chile. Jak podała pani prezydent Chile Michelle Bachelet, zginęło co najmniej 122 osoby. W krótkim czasie spodziewane jest tsunami na Wyspie Wielkanocnej, gdzie trwa ewakuacja w głąb lądu.
więcej: http://wiadomosci.onet.pl/2134588,12,chile_rosnie_liczba_ofiar_ludzie_uciekaja_przed_tsunami,item.html

Szefowa unijnej dyplomacji baronessa Ashton została skrytykowana za to, że pojechała na zaprzysiężenie prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza opuszczając spotkanie ministrów obrony z udziałem sekretarza generalnego NATO na Majoroce - pisze piątkowy "Times".

Duże obszary Pacyfiku południowego, Azja i Australia przygotowują się na uderzenie tsunami wywołane trzęsieniem, które w sobotę wstrząsnęło wybrzeżem Chile.

W Japonii i Australii wydano ostrzeżenia mówiące, że tsunami wywołane trzęsieniem w Chile może uderzyć w wybrzeża Azji, Australii i Nowej Zelandii w ciągu 24 godzin.

Centrum ostrzeżeń przed tsunami na Hawajach wydało ostrzeżenie dotyczące Filipin, Tajwanu, Indonezji i wielu wyspiarskich krajów na Pacyfiku.
więcej: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Azja-przygotowuje-sie-na-tsunami-po-trzesieniu-w-Chile,wid,12024886,wiadomosc.html

Mam nadzieję że pomogłam :)
Pozdrawiam