Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-27T18:36:32+01:00
Na całym świecie w tym samym czasie ludzie mogli zacząć oglądać film “Home”. Jest to PRZEPIĘKNY obraz, w którym twórcy pokazują różne oblicza naszego globu, zestawiając je z niszczycielskimi działaniami człowieka.
Reżyserem Yann Arthus-Bertrand.

RECENZJE PRASY:
"To pierwszy film, który w 100 procentach został nakręcony z powietrza, co staje się już normą dla Yanna Arthusa-Bertranda. Ten film jest kulminacją jego dwudziestoletniej obserwacji, a naszym pragnieniem jest, by obejrzało go jak najwięcej ludzi."
Dorothée Martin
"Ten film ukazuje geniusz człowieka i jego zdolność do adaptowania się do środowiska... lub do jego adaptowania. A otwartym pytaniem pozostaje 'W jaki sposób zamierzamy ten geniusz wykorzystać?' "
Isabelle Delannoy
Wspólny projekt Luca Bessona i fotografa Yanna Arthusa-Bertranda to zapierające dech w piersiach, piękne i poruszające obrazy. To niesamowita podróż w głąb australijskiej rafy koralowej, wędrówka przez niebezpieczne amazońskie lasy, bezkresną pustynię Gobi i industrialne dzielnice Szanghaju…

Podróż przez wszystkie kontynenty, której celem jest zwrócenie uwagi świata na problemy i zagrożenia środowiska naturalnego: globalne ocieplenie, umierające lasy, wymieranie gatunków zwierząt i roślin, na kończące się zasoby naturalne. Efekt przewracającego się domina klęsk ekologicznych może zapoczątkować katastrofalne konsekwencje. Film ("HOME”) to ostrzeżenie przed zagładą, to wołanie naszej Planety o ratunek…