Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • kh24
  • Rozwiązujący
2009-10-18T18:49:30+02:00
Współczesne życie ludzi obok siebie wiąże się z górą kompromisów i tolerancji, ponieważ każdy z nas jest inny i każdy znas wywołuje u innej osoby szereg zachowań ludzkich,które są dobre i złe. Często spotykamy się nienawiścią, zawiścią i zemstą ludzi ze sobą poróżnionych. Nie potrafimy załatwić ważnych spraw grzecznie, z dystansem tylko myśłimy, że kiedy ktoś nie wywiązał się z danej umowy to my w zamian za to robimy mu to samo. Takie zachowanie wywołuję lawinę nienawiści wśród ludzi co prowadzi czasem do przykrych konsekwencji, ponieważ zostajemy odsunięci na bok, zacieśnia się też grupa naszych przyjació, rodzina przestaje z nami rozmawiać i wkońcu zostajemy zostawieni sami sobie i kiedy juz do tego dochodzi wtedy zaczynamy sobie zdawać sprawę z popełnionych wcześniej błędów, które doprowadziły do takiego zdarzenia. Niezwykle ciężko będzie też nam wrócić do poprzedniej grupy znajomych bo straciliśmy ich zaufanie a takowe jest bardzo ciężko nadrobić.
Moim zdaniem nienawiść jest najgorszym czynnikiem naszego zachowania, bo można kogoś nie lubić, nie zgadzać się z jego opinią, ale nie można komuś życzyć źle z tego powodu.
2009-10-18T18:55:44+02:00
We współczesnym świecie roi się od zła, zazdrości, braku szacunku. Te obłudne cechy cząsto powodują takie zjawisko jakim jest nienawiść. Współcześnie nienawiść panoszy się po świecie, choć dobra też nie brakuje. Nienawiść przeraża współczesnego człowieka. Takie również sa jego dekraracje choć w głębi duszy na pewno nie raz nienawidził. To leży w naturze człowieka. Obłuda, brak szacunku powoduje to, iż często mówimy coś, a co innego pokazuje nasze życie. Na przełomnie ostatnich stuleci widzimy, jak często nienawiść prowadziła człowieka na złą ścieszkę, zły kierunek, tworząc wiele tragedii. Nienawiść można uznać za największy grzech ludzkości.