1) Stary zegar z kukułką
2) Suknia balowa prababci
3) Jedwabny parasol przeciwsłoneczny
4) pierścionek zaręczynowy z diamentem
5) stary model samolotu
6) drewniany kufer

musisz sobie wybrać jedno z tych rzeczy i napisać takie opowiadanie tego ... np . o zegarze że... urodziłem się w elsie .. póżniej scięto mnie na drewniane deski i przerobiono w zegar ... nazwano mnie zegar z kukułką .. i tak dalej .. musisz opisać jakieś przygody .. itd. ale piszesz w osobie tego przedmiotu .. czyli tak jakbyś ty była np . tym zegarem ..

2

Odpowiedzi

2010-02-27T19:12:21+01:00
4) pierścionek zaręczynowy z diamentem

Urodziłem się u jubilera. Najpierw przetopił mnie z jakiś przestarzałych złotych kolczyków babci. Później ukształtował w drobną, cieniutką obręcz. Następnie do drobniutkich uchwytów zamontował prześliczny diament. Po bardzo długim czasie leżenia na półkach sklepu obok różnych innych pierścionków pewien młody mężczyzna kupił mnie. Teraz nosi mnie pani Monika. Cieszę się bardzo s tego powodu. Raz mnie ona zgubiła ale szybko znalazła.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-27T19:35:05+01:00
To było dawno, kiedy ludzie nie byli jeszcze tak wykształceni jak teraz. Miałem różne przemiany, które świadczą o bólu jakim przeżyłem, ale tylko trochę trwał, bo póżniej miałem istny raj!

Dzięki życiu w tak bogatym lesie, miałem wspaniałe samopoczucie. Akurat w ten słoneczny dzień, promienie padały na mnie. Wszystkie klony mi zazdrościły niezmiernie, a ja czułem się jak gwiazda. Nagle przyszedł człowiek, który świetnie się mną opiekował, lecz nie był sam. Dwoje ludzi stanęło przed moją korą i oznajmili, że czas na mnie. Nic nie rozumiałem. Drugi człowiek wziął sikiere i zaczął we mnie walić. To było straszne! Wtem się przewróciłem. Zabrali mnie do jakiegoś warsztatu i pocieli. Na stoliku leżał pędzel i pare innych przyrządów. Wszystkich użyli. Spojrzałem na siebie. Wyglądałem jak jakiś samochód! Ale nie byle jaki. Byłem nowoczesnym samochodem. Trafiłem do przyzwoitego, bardzo eleganckiego sklepu z samochodami. Mnie nie kupywali, bo miałem być ozdobą. To był raj! Ludzie przychodzą, patrzą się na mnie, uśmiechają się! Lata mijały, a ja zostałem ozdobą współczesnego muzeum, w którym są moi przyjaciele - samochody.

Nigdy nie zapomnę, ludzi, którzy mnie oglądali i nadal oglądają, bo dzięki temu, jestem szczęśliwy.Ja dostawałam same 6 z opowiadań, więc mam nadzieję, że wybierzesz moje.