Odpowiedzi

2009-10-18T19:09:54+02:00
Przez ciernie do gwiazd
Sentencja oznacza, że szczęście mozna osiągnąć tylko poprzez pokonywanie kolejnych trudności.
zycie jest ulotne, dlatego nalezy z niego kozystac w pelni.
kazdy na swojej drodze spotyka przeciwnosci, ktore stara sie rozwiazac, aby przyblizac sie do pelni szczesnia.
nie znam chyba nikogo, kogo nie spotkalaby zadna przykrosc, zaden ciern.
gwiazdami w tej mysli są rzeczy nadnormalne, jest to stan szzescia, blogosci, ktorego my mozemy zinterpretowac na swoj wlasny niepodwazalny sposob.
podsumowujac, kazdy musi wycierpiec swoje, aby do czegosc dojsc.
17 3 17
  • kh24
  • Rozwiązujący
2009-10-18T19:32:50+02:00
Wyjaśnij i rozwiń w 6 zdaniach sentencje per aspera ad astra czyli przez ciernie do gwiazd. Błagam napiszcie mi to. Potrzebuje na jutro !!!!!

Per Asper, czyli przez ciernie do gwiazd, oznacza przejście przez trudy do gwiazd. jest to wspaniała opowieść o młodej osiemnastoletniej kobiecie, która po utracie matki mieszka ze swoim ojcem alkoholikiem. Ojciec dziweczyny jest prawdziwym tyranem, pozycza od Kasi pieniądze na alkohol, których nie oddaje, znęca się nad nią fizycznie i psychicznie. Wkońcu dziewczyna postanawia zakończyć swoją gehennę i ucieka z domu na dworzec, następnie pracuje jako wolontariuszka przy opiece nad zwierzzętami i dostaje mieszkanie od starszego pana, podejmuje także pracę. Życie dziewczyny jest skomplikowane, ale cieszy się ona, że ciężkie dni minęły, chociaż nie do końca zapomniała o ojcu, ponieważ codziennie wysyłała do sowjego domu anonimowy kosz z jedzeniem.

Pokazane jest tu cierpienie i dobroć, a także pokazuje, że problem, którego nie da się rozwiazać i się od niego ucieka, zawsze pozostaje w pamięci.
13 3 13