Wyobraź sobie,że jesteś uczniem Epikura i masz wygłosić mowę na temat życia szczęśliwego,zawierającą tezy mistrza: Kogóż mógłbyś wyżej cenić od mędrca,co zbożnie wielbi bogów,śmierci sie w ogóle nie lęka [...],zrozumiał,że najwyższe dobro można łatwo osiągnąć i bez trudu zdobyć,a największe zło albo trwa krótko,albo sprawia lekki tyko ból ?

*Przygotuj plan wypowiedzi.
*Zastosuj takie środki stylistyczne,jak :apostrofy,powtórzenia,pytania retoryczne.

NIE Z INTERNETU!!!!!!!!!!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-18T19:26:37+02:00
Plan wypowiedzi
:1> Wstęp , przedstawienie jako osoby Epikura
2> przedstawienie tezy mistrza
3> Rozwinięcie
4>Potwierdzenie tezy
5>Zakończenie


Drodzy Obywatele Aten
Ja jako uczeń wielkiego mistrza Epikura, chce przedstawić wam tego jagrze zacnego człowieka, który mądzejszy jest od połowy Aten,Jako uczeń przemawiam do was, cóż by było za życie gdyby nie było w nim szczescia?
Czy jeżeli pójdziecie do teatru , obejrzeć piękną sztuke? Czyż nie bedziecie szcześliwi? Czy coś was za boli?! Nie! Jest wymagnay ten wysiłek ale zaznacie szczescie,Ludzie musimy się radować z samego naszego istnienia , żyjemy możemy kożystać z róznych rzeczy tego swiata , wiec cieszmy się.Czyż nie każdy z nas posiada strach? Boijmy się śmierci , mamy lęk przed gniewem bogów , ale filozofia Epikury pomoże posbyć się nam leku.Odzućmy idee paltońskie , w naszym życiu nie dojdziemy do niczego w czasie dedukcij.Chodzi tu o nasze zmysły o myślenie jak poradzić sobie w życiu.Zapamietajcie nie jesteśmy egoistami jestesmy ludzmi myslocymi o zyciu o nas samych jako o człowieku szcześliwym.
Dziekuje wam drodzy obywatele Aten
17 3 17