Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-27T19:00:32+01:00
Współczesny samarytanin powinien być przede wszystkim dobry, pomagać drugiemu człowiekowi.W dzisiejszych czasach jest niewielu samarytaninów, którzy by chcieli pomagać ludziom potrzebującym. We współczesnym świecie dla człowieka najważniejsze są pieniądze i życie w dostatku, a znajomości i przyjaciele odchodzą już na drugi plan. Miłosiernym a za razem współczesnym samarytaninem jest człowiek, który pomaga starszemu człowiekowi, potrzebującym jak napisałam wyżej i chorym którzy niosą krzyż ciężki na swoich ramionach.
2010-02-27T21:32:44+01:00
Współczesny samarytanin tak jak miłosierny samarytanin powinien bezinteresownie pomagać innemu człowiekowi.W dzisiejszych czasach najważniejsze są pieniądze, kariera,luksus, piękny dom, nowoczesny samochód itp.
Bezinteresowne kontakty, przyjaźnie i znajomości odchodzą na dalszy plan ponieważ nie przynoszą żadnych korzyści materialnych.
Współczesnym samarytaninem jest człowiek który bez względu na wszystko okaże miłość do drugiego człowieka nie zwracając uwagi na korzyści materialnie lub pozycje społeczna. Przykładem takiego samarytanina jest np wolontariusz. Można nazwać go tym mianem dlatego że robi to z własnej woli, bezinteresownie i nie czerpie z tego żadnych korzyści materialnych.