Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-02-27T19:06:28+01:00
1. Chile potężne trzęsienie Ziemi i Tsunami!
Centrum ostrzegania przed tsunami na Pacyfiku podało, że wielka fala zagraża przede wszystkim zachodniemu wybrzeżu Ameryki Południowej. Początkowo informowano, że w niebezpieczeństwie znajdują się Chile i Peru. Potem strefę zagrożenia rozszerzono na Kolumbię, Panamę, Kostarykę i Antarktykę.
Nieznana jest liczba ofiar kataklizmu. Prezydent Chile Michelle Bachelet ogłosił:
Wiadomo na razie, że zginęło co najmniej sześć osób.
Zobacz też: Trzęsienie ziemi w Polsce!
Amerykański Ośrodek Badań Geologicznych ustalił, że trzęsienie ziemi miało siłę 8,8 stopnia w skali Richtera. To bardzo dużo. W tym rejonie w latach 60. odnotowano najsilniejsze wstrząsy. Miały one siłę 9,5 stopnia.
Zobacz też: Haiti: Tragiczne trzęsienie ziemi
Epicentrum trzęsienia znajdowało się na głębokości 55 km, 90 km na północny wschód od drugiego pod względem wielkości miasta w Chile - Concepcion.
Zobacz też: Sejsmolodzy alarmują: Europą zatrzęsie silniej niż Haiti!
Wstrząsy, do których doszło o 7:43 czasu polskiego, trwały od 10 do 30 sekund. Były odczuwalne w stolicy kraju Santiago, gdzie dostawa prądu została przerwana.
2.Skończył imprezę nad przepaścią!
O ósmej rano pogotowie w Sydney dostało bardzo nietypowe zgłoszenie. Ktoś zauważył człowieka leżącego tylko w krótkich spodenkach na półce skalnej na klifie tuż nad oceanem.
Brzmiało dziwnie, jednak na miejsce wysłano śmigłowiec. Okazało się, że nad przepaścią rzeczywiście leży prawie nagi młody mężczyzna i smacznie chrapie. Ratownicy mieli spory problem, by go dobudzić. Gdy się wreszcie ocknął, wciągnęli go na pokład maszyny i przetransportowali do szpitala.
Zobacz też: Rozbierana impreza u Berlusconiego i zupełnie nagi Topolanek
Tam lekarze stwierdzili jedynie drobne zadrapania i otarcia naskórka. Młody człowiek stwierdził natomiast, że ma na imię Gary i nie ma zielonego pojęcia, jak znalazł się na skalnej półce.
Zobacz też: 4 flaszki w 2 godziny! Oleksy nie wylewa za kołnierz
Jeden z ratowników, którzy brali udział w akcji, ma na to swoją teorię:
Zdaje się, że zszedł na dół, żeby popatrzeć na wschód słońca, a potem nie wiedział jak wejść z powrotem na górę.
Zobacz też: Rekord świata: Piwo ma 41 proc. alkoholu!
Postanowił więc uciąć sobie drzemkę. To się nazywa umieć zachować zimną krew!
3. Kowalczyk dziś pobiegnie na 30 km, będzie złoto? Polka faworytką!
Polka ma już srebrny i brązowy medal tegorocznych igrzysk olimpijskich. Gdyby dziś wygrała, miałaby komplet. Justyna Kowalczyk już nie może się doczekać, kiedy wystartuje:
Jestem w życiowej formie, już bym chciała ruszyć.
Kowalczyk jest jedną z faworytek, ale ma też groźne rywalki. Największą z nich jest Marit Bjorgen. Norweżka ma już na koncie trzy złote i jeden brązowy krążek w Kanadzie. Wie jednak, że walka o czwarte złoto nie będzie łatwa:
Pobiegnę najlepiej jak potrafię, ale o czwarte złoto będzie trudno, Kowalczyk jest bardzo mocna.
Zawodniczki mają do pokonania sześć pięciokilometrowych pętli: trzy razy "czerwoną" i trzy razy "niebieską". Pierwsza jest dużo trudniejsza, bo ma trzy podbiegi. Są one specjalnością naszej narciarki. Jej trener mówi Aleksander Wierietielny powiedział:
Będzie szansa zmęczenia rywalek.
Oby Justyna tak je zmęczyła, by wszystkie zostały w tyle.
1 5 1
2010-02-27T19:18:15+01:00
1.
Amerykę Południową nawiedziło silne trzęsienie ziemi. Według amerykańskiego instytutu geofizycznego wstrząsy, które zanotowano dziś rano na południu Chile, miały siłę prawie 9 stopni w skali Richtera.
Ognisko trzęsienia, do którego doszło o godzinie 3.34 czasu miejscowego, znajdowało się ponad 50 km pod ziemią, w odległości około 90 km od miasta Concepcion, drugiego co do wielkości miasta kraju.
Według specjalistów wstrząsy o takiej sile mogły wywołać potężne szkody. Wiadomo o 47 ofiarach kataklizmu, ale liczba to może wzrosnąć. Władze wydały dodatkowo ostrzeżenie o zagrożeniu tsunami dla Chile i Peru, ale według amerykańskich naukowców narażone są również Kolumbia, Panama, Kostaryka i Antarktyka.
2.
Trenerka Dawn Brancheau, pracująca w parku rozrywki Sea World na Florydzie, opowiadała właśnie turystom o swojej podopiecznej, gdy ta podpłynęła do brzegu i złapała potężnymi szczękami za talię kobiety. Orka zaczęła miotać kobietą.
Niestety, doświadczona trenerka nie miała szans w starciu z bestią. Orka zabiła ją uderzeniem o krawędź basenu. Nie wiadomo dlaczego ssak zaatakował. Eksperci podejrzewają, że orka mogła myśleć, że bawi się ze swoja trenerką.
3.
Bydlak, który w tak ohydny sposób krzywdził swoich małych pacjentów, powinien smażyć się w piekle. Dr Earl Bradley ze stanu Delware na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych to diabeł wcielony. Pediatra od 1998 r. molestował i gwałcił dzieci, które leczył. Prokuratura postawiła mu zarzuty seksualnej przemocy wobec 102 dziewczynek i jednego chłopca.
To największy zboczeniec w historii Ameryki! Zwyrodniały pediatra trafił za kratki aresztu już w grudniu, po tym jak 2-letnia pacjentka opowiedziała mamie, że pan doktor po badaniu zabrał ją do piwnicy swojego domu i skrzywdził.
Podczas przeszukania domu, w którym pedofil miał swój gabinet, policjanci dokonali wstrząsającego odkrycia. Pediatra-wykolejeniec kolekcjonował kasety wideo z nagraniami wizyt, podczas których dotykał, całował i gwałcił dzieci. Wszystkie nagrania trwają ponad 13 godzin, a kryminalni doliczyli się na nich 102 różnych dziewczynek i chłopca.
Beau Biden, Prokurator Okręgowy Delware, nie krył łez, gdy oskarżał dr Bradleya o zbrodnię. - Ta kanalia skrzywdziła najdelikatniejszych, najcenniejszych ludzi spośród nas, którzy nie mieli szans się obronić - mówił poruszony.
Najohydniejszy pedofil w historii USA usłyszał w sumie 471 zarzutów, w tym gwałtów, molestowania i seksualnej przemocy wobec dzieci. Pediatra zwyrodnialec poczeka na proces w więzieniu. Areszt mógłby opuścić dopiero po wpłaceniu prawie 5 mln złotych kaucji.
Dr Bradley może spędzić za kratkami więzienia o zaostrzonym rygorze nawet resztę swojego życia.
4.
Upodobnił się do cierpiącego na krzyżu Jezusa, by zaprotestować przeciwko operacji. Chory psychicznie Brytyjczyk przystawił do ulicznego słupa własnoręcznie zrobiony krzyż i rozpostarł ręce na jego ramionach niczym Zbawiciel. Mężczyzna upodobnił się do Jezusa, bo nie chciał się poddać zabiegowi w szpitalu.
Kierowcy przejeżdżający przez zwykle spokojne miasto Walsall nieopodal Birmingham nie wierzyli własnym oczom, gdy spostrzegli wiszącego na krzyżu, prawie nagiego człowieka. Około 30-letni pacjent pobliskiego szpitala wyglądał jak wierna kopia Jezusa.
Szaleniec włożył sobie na głowę cierniową koronę, a nogi opierał o przybitą do krzyża belkę. Mimo, że panował przeraźliwy chłód i temperatura spadła poniżej 0 st. C, mężczyzna był ubrany tylko w tkaninę przepasaną na biodrach. Zanim strażacy i policjanci sprowadzili go na ziemię, wisiał na krzyżu prawie godzinę.
Pacjent z objawami wychłodzenia trafił pod opiekę lekarzy. Okazało się, że Brytyjczyk cierpi na zaburzenia psychiczne. Ukrzyżował się, bo lada dzień miał przejść operację, której się panicznie bał.
5.
U schyłku życia i do niego uśmiechnęło się szczęście! Ubogi Nguyen Van Het z Wietnamu przez lata próbował uniknąć śmierci głodowej. Dosłownie z dnia na dzień wzbogacił się o niewyobrażalną fortunę. Staruszek wygrał na loterii niemal 1,2 mln zł.
Schorowany Van Het wziął los w swoje ręce zaraz po obchodach wietnamskiego Nowego Roku. Choć z nędznego zasiłki dla emerytów utrzymywał siebie i żonę, to zdołał odłożyć drobniaki na kupon loterii.
Niebiosa chciały chyba zrekompensować staruszkowi tak marne życie, bo w losowaniu padły właśnie wybrane przez niego liczby. Wieść o wygranej rozeszła się lotem błyskawicy po dalszej i bliższej rodzinie Wietnamczyka. Krewni nagle przypomnieli sobie o niedołężnych biedakach.
Wśród bliskich byli i oszuści, którzy chcieli wykorzystać naiwnego milionera i wyciągnąć łapska po jego fortunę. Dom 97-latka był oblężony dzień i noc, więc lokalne władze musiały interweniować, by staruszek nie oddał naciągaczom całego majątku.
Na szczęście wygrana trafiła na konto bankowe. Nędzarz, który został milionerem, będzie mógł na spokojnie przemyśleć, co zrobi z taką fortuną.

Liczę na naj...
;];]