Odpowiedzi

2010-02-27T19:42:44+01:00
Na pytanie ''Czy internet jest dobrodziejstwem, czy przekleństwem współczesnego człowieka'' nie można odpowiedzieć jednoznacznie.

Oczywiście internet pomaga nam w ułatwieniu życia, ponieważ bez większego problemu możemy tam znaleźć każdą informację, ale obecnie dzieci i młodzież spędzają cały czas tylko na komputerze zamiast wyjść na świeże powietrze i pograć w prawdziwym świecie. Odbija się to niekorzystnie na ich wyobraźni. Coraz więcej gier jest przesycone brutalnymi zagrywkami, przez co dzieci uważają, że jest to dozwolone. W internecie każdy jest anonimowy, przez co bardzo łatwo jest oszukać innych, bądź podszyć się pod daną osobę.

Uważam, że internet jest dobry, ale tylko w umiarze i z odpowiednimi zabezpieczeniami.

Pozdrawiam. :)
5 4 5
2010-02-27T19:54:55+01:00
Internet, dobrodziejstwo, czy też przekleństwo współczesności? Postaram się zagłębić w temat tegoż wynalazku i usytuować siebie w odpowiedniej hierarchii, zwolenników lub też przeciwników.
Patrząc z pozytywnej strony na Internet mogę powiedzieć, że jest on kopalnią wiedzy, posiada w sobie mnóstwo potrzebnych informacji, które przydają się człowiekowi w wielu sytuacjach.
Argumentem przeciwko temu wynalazkowi mogą być liczne niebezpieczeństwa czyhające na nas, kiedy zagłębimy się w Internet. Jednym z owych niebezpieczeństw może być np. poznawanie ludzi, którzy są dla nas zagadką, bo nigdy nie wiadomo, kto siedzi po tej drugiej nieznanej nam stronie.
Zbyt długie spędzanie czasu w Internecie może spowodować również uzależnienie, które bardzo mozolnie i długo się leczy Przeciwko Internetowi mogą również przemawiać różnego rodzaju gry, które sprawiają, że zaczynamy tym światem żyć, mówić o nim, zabijanie ludzi staje się misją wypełnianą w Internecie, co niekoniecznie dobrze wpływa na psychikę młodych ludzi.
W tymże wynalazku widzę także plusy załatwiania różnych spraw, np. przelewów bankowych, korzystania z komunikatorów, które ułatwiają kontakt z ludźmi na całym świecie, czy też możliwość pokazania ludziom swoich talentów, np. fotografie wystawiane na różnych blogach itp.
Uważam, że Internet posiada więcej minusów niż plusów, aczkolwiek uważam, że korzystanie z niego z umiarem i rozsądkiem nie powinno nikomu zaszkodzić.

Słowo Internet pisz z dużej litery, ponieważ, jeśli napiszesz z małej polonista uzna to za błąd ortograficzny. Pomogłam?
9 3 9