Mam napisać prace tytuł nosi ''Bezpieczniej z prądem" celem programu jest podnoszenie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie właściwego i bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych oraz zachowania w pobliżu infrastruktury energetycznej.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-27T21:15:42+01:00
BEZPIECZNIEJ Z PRĄDEM

Wszędzie gdzie się nie spojrzy tak naprawdę czai się niebezpieczeństwo. Prąd...czasem nierozwaga osoby używającej go dziecka, nastolatka czy dorosłego może doprowadzić do tragicznych skutków.
Najgorsze to to, że nierozwaga może zakończyć się śmiercią. Młode dziewczyny w pośpiechu na dyskotekę lub randkę korzystają z suszarki do włosów. Jak wiadomo z zetknięciem z wodą następuje tzw. wystrzał. Osoby, które nigdy nie spotkała taka bieda nie są ani przewrażliwione, ani nawet świadome zagrożenia. Kolejnym problemem mogą być niezabezpieczone przed dziećmi kontakty. Każde z małych dzieci może nieświadomie włożyć swój mały paluszek i zetknąć go z prądem. Nigdy wtyczki nie powinno się szarpać. Prawidłowo należy przytrzymać kontakt i wysunąć wtyczkę. Niczego nie należy robić na siłę.
Ludzie nie świadomi niebezpieczeństwa, które czyha nawet w ich własnym domu nie zdają sobie również sprawy ze skutków nieodpowiedniego "obchodzenia się" z prądem.