Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-18T20:08:47+02:00
Tytuł " "poezja jest labiryntem, z którego nie można znaleźć wyjścia" mówi nam o znaczeniu poezji w życiu człowieka .
Na pewno większość z nas kiedyś czytało poezję lub chociaż jej słuchało. Wiemy dobrze , że w poezji są używane metafory , przenośnie , porównania itp. Wiemy również , że gdyby nie poezja nie istnieli byśmy. Poezja zabiera nas w świat iluzji, który nie ma końca. Nie możemy z niej wyjść , bo gdy zaczniemy ją czytać nasza wyobraźnia zacznie działać na najszybszych obrotach. Bywają utwory w których są słowa których nie znamy znaczenia , wtedy używamy wyobraźni by zrozumieć znaczenie tego słowa. Gdy zaczniemy wgłębiać się i pochłaniać tą poezje , nie oderwiemy się od niej. To tak jak byśmy weszli do labiryntu i zaczęli szukać wyjścia. Możemy je znaleźć , ale to jest wręcz niemożliwe , ponieważ jesteśmy "tylko" ludźmi.
Ale , po co czytamy poezje ? Żeby oderwać się od rzeczywistości , przenieść w inny wymiar , zapomnieć o wszystkich złych i dobrych momentach życia.Dlatego poezja jest tak ważna w naszym życiu i gdy wejdziemy do jej tunelu nigdy z niego nie wyjdziemy.
Hmm nie wiem czy ma sens ale jak dla mnie jest dobre ;)))
1 2 1
2009-10-18T20:19:15+02:00
„Poezja jest labiryntem, z którego nie można znaleźć wyjścia”
Jest wielu ludzi, którzy niechętnie podchodzą do poezji jednak mimo wszystko sądzę, że poezja jest warta uwagi.
Gdy ktoś zacznie czytać poezję, nawet, jeśli był wcześniej sceptycznie do niej nastawiony, zacznie z czasem zauważać, że nie może uwolnić się od poezji.
Poezja zawiera w sobie niesamowitą głębię i przekazuje uczucia jak mało, jaki utwór literacki.
W poezję powoli się zagłębiamy i już po pewnym czasie zauważamy, że nie możemy się od niej uwolnić. W wierszach autorzy zawierają emocje, które są wyraźnie wyczuwalne podczas czytania. Poezja jest ważna w naszym życiu, ponieważ dzięki niej poznajemy ludzkie uczucia i stajemy się bardziej wrażliwi na krzywdę i inne odczucia ludzkie. Jest wiele rodzajów poezji i każdy z nich uczy nas czegoś innego i każdym z nich jesteśmy zafascynowani i pragniemy go zgłębiać.
Od poezji nie można się uwolnić, bo poezja jest labiryntem, z którego nie można znaleźć wyjścia.