Na podstawie znajomości dwóch wybranych książek uzasadnij słuszność słów : Bez przyjaźni życie byłoby szare.
Rozprawka na cala stronę A4. I żebyście mi napisali tytuły tych książek żebym mogła przeczytać streszczenie .
Na poniedziałek dam Najj !! ;))

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-27T22:16:33+01:00
"Bez przyjaźni życie byłoby szare."
W dzisiejszych czasach każdy potrzebuje bliskiej osoby. Takiej, której nie tylko mógłby się zwierzyć, ale też na której może polegać. Taką osobą nazywamy przyjacielem. To dzięki naszym przyjaciołom nigdy nie jest nam nudno a świat nie traci kolorów. Dlatego sądzę, że bez przyjaźni życie byłoby szare. Poniższymi argumentami postaram się udowodnić wyżej wymienioną tezę.
Z przyjaciółmi jest zawsze dobra zabawa, co udowadnia książka "Mikołajek". Tytułowego Mikołaja codziennie spotykają nowe przygody. Wraz z przyjaciółmi chodzi na plac, na którym bardzo często się bawią. Pomimo wielu kłótni chłopcy zawsze się godzą i pomagają sobie nawzajem. Pewnego dnia Mikołaj postanowił posprzątać dom pod nieobecność mamy. W sprzątaniu pomogli mu koledzy. Chociaż sprzątanie się nie udało, a dom był w rozsypce,to to zdarzenie udowodniło, ze Mikołaj zawsze może polegać na swoich przyjaciołach.
Kolejnym przykładem z literatury może być książka pt. " Idealny chłopak". Przedstawia ona historię dziewczyny, którą rzuca chłopak. Zdruzgotana dziewczyna zamyka się w sobie i rezygnuje z wszelkich rozrywek. Jej przyjaciółki widząc ją w takim stanie postanawiają znaleźć jej chłopaka. Gdy w końcu znajdują wymarzonego chłopaka okazuję się, że podoba mu się przyjaciółka głównej bohaterki a nie ona sama. Wkrótce jednak okazuje się, że główna bohaterka odkrywa intrygę przyjaciółek.Jest jej przykro że nie powiedziały o swoich zamiarach, ale ku zaskoczeniu przyjaciółek znalazła chłopaka- brata jednej z przyjaciółek! Historia kończy się szczęśliwie, ponieważ na końcu wszystkie trzy zyskują sympatię. Opowieść ukazuje nam, że przyjaciele są gotowi zrobić dla nas wszystko.
Trzecim przykładem jest książka "Kamienie na szaniec". Ukazuje ona nie tylko miłość do przyjaciół ale też do ojczyzny. Chłopcy wspierają się w trudnych chwilach, ryzykują dla przyjaciół życiem, są wobec siebie lojalni i współpracują ze sobą. Ufają, pomagają, kochają. To trzy cechy, które posiada każdy z nich. Wiedzieli , że mogą na sobie polegać.
Podsumowując, myślę, że poza miłością do rodziny czy chłopaka ważna jest też miłość do przyjaciół. Przyjaciel często jest w naszym wieku, przez co rozumie nasze problemy bardziej niż osoba dorosła. Przyjaciel wprowadza w nasze życie rzeczy, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Ukazuje nam uczucia, których dotychczas nie doświadczyliśmy. Sądzę, ze udowodniłam, że "bez przyjaciół życie byłoby szare".
1 5 1