Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-27T22:26:44+01:00
My zdaniem postać Aleksandra Macedońskiego jest najosobliwszą w całej historii jego żywot choć, krótki był wielce owocny, przyniósł on kulturze hellenistycznej wiele korzyści, dzięki, którym zyskała ona przewagę nad innymi narodami. Doskonale zorganizowana armia Aleksandra, wykorzystywała szyk o nazwie "falanga" był również zwany "Murem tarcz", który był trudny do przebicia. Aleksander różnił się od pozostałych władyków basenu morza Śródziemnego, między innymi zbierał on rannych z pobojowiska, oszczędził rodzinę króla Persji a zdrajców, którzy go zabili odnalazł i zabił co do jednego. Zyskał on wielu przyjaciół jak i wrogów. Lecz niestety został on otruty i tak oto kończy się historia Aleksandra Macedońskiego Wielkiego.

_______________________________________

Achilles, jest on wielkim wojownikiem znanym przez większość ze słynnego filmu "Troja", ale film ten został oparty na micie. Achilles został zanurzony w rzece Styks, przez matkę, miało go to uodpornić ciosy. Efekty były widoczne lecz miał on słaby punkt, piętę. W bitwie o Troję prowadził on Greków, rozgramiał on obrońców Troi, walczył jak Lew, w końcu nastała zaraza, wycieńczyła Greków. Postanowili oni zrobić zasadzkę, konia trojańskiego. Reszta jest już każdemu znana Achilles zginął ugodzony w piętę
1 5 1
2010-02-27T22:34:00+01:00
Myślę, że krótkie, ale pełne chwały życie miał Aleksander Wielki i Achilles. Są to postacie, które za swojego życia dokonały tak ważnych i potężnych rzeczy, że z pewnością zasługują na uznanie.
Nie liczy się ilość, ale jakość i często coś co trwa krótko, na długo zapisuję się w naszej pamięci. Tak samo Aleksander i Achilles mimo to, że ich życie nie trwało długo rzeczy, których dokonali odniosły potężny wpływ na innych ludzi.
Ludzie przez to jak żyję i postępują mają wpływ na innych i czasami nie trzeba posiadać wykształcenia i dyplomów, żeby wspaniale postępować i dokonywać ogromnych rzeczy.

Nie wiem co jeszcze można dopisać. To jest mój pomysł wystarczy go trochę rozwinąć. Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam ;))
1 5 1