Odpowiedzi

2010-02-28T08:41:47+01:00
Miłość, to uczucie bardzo wziosłe, ktore pomaga człowiekowi przejść przez życie mając wsparcie u boku drugiej osoby, z kolei mądrość jest czymś bardzo przydatnym, co sprawia, że człowiek podejmując decyzje życiowe kieruje się w większej mierze mądrością niż sercem.
Na poparcie mojej tezy co jest ważniejsze w życiu społeczeństw i człowieka, mądrość czy miłość chciałabym przedstawić po krótce film W pustyni i w puszczy, gdzie miłość Stasia i Nel pozwoliła im przetrwać ciężkie chwile na pustyni, gdyby Staś nie kochał Nel jak siostry zapewne by umarła bo ie dostarczyłby jej leku, który był niezbędnie potrzebny do zycia.
Kolejnym przykładem może być film M jak miłosć jak sama nazwa mówi film nakręcony majac na celu przedstawieniu uczuć aktorów, którzy są bardzo związani ze sobą, rodzina Mostowiaków keiruje się przede wsszystkim miłością wobec członkow swojej rodziny.
Miłość jest cudownym uczuciem którym trzeba się w życiu kierować, jednakże trzeba pamiętać, że mądrość jest też ważna i nie trzeba jej wypierwać z decyzji zyciowych.