1) Dlaczego organizmy rozmnażające się płuciowo mają więksez możliwości przystosowania sę do środ9wiska wniz osobniki rozmaażające się bezpłuciowo?

2)Różnice między podziałem komórki a pączkowaniem!

Błagam mam na jutro + jeszcze dwa wypracowania z histori i polskiego ale to już zrobie sama ;/

Prosze dałam wszystkie pkt [14]

2

Odpowiedzi

2009-10-18T20:10:25+02:00

2)Podział komórki to proces rozmnażania bezpłciowego rozpoczynający się od podziału jądra komórkowego i stopniowego podzielenia komórki na dwie równe niezależne od siebie komórki (np. różne bakterie) natomiast pączkowanie to proces rozmnażania bezpłciowego podczas którego na ciele organizmu rodzicielskiego tworzy się uwypuklenie zwane pączkiem. Stopniowo rozwija się ono w miniaturkę dorosłego organizmu . Po oddzieleniu się , młody osobnik rozpoczyna samodzielne życie (np. stułbia)
2009-10-18T20:16:05+02:00
1.osobniki rozmnazajace sie bezpłciowo potrzebuja odpowiedniaj temperatury i miejsca aby złozyc swoje jaja i aby te jaja mogły sie rozwijac.

2.podział komórki-to proces ,ktory odbywa sie we wszystkich organizmach zywych i prowadzi do powstania dwu lub wiecej komorek potomnych.natomiast paczkowanie to sposob rozmnazania bezpłciowego wystepujacych u drozdzy i niektorych bakterii,w ktorych komorki potomne powstaja przez tworzenie sie wypuklen komorki rodzicielskiej.