Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-28T10:03:36+01:00
Łk 4, 1 - 13

Kuszenie na pustyni

1 Pełen Ducha Świętego, powrócił Jezus znad Jordanu i przebywał w Duchu [Świętym] na pustyni 2 czterdzieści dni, gdzie był kuszony przez diabła. Nic w owe dni nie jadł, a po ich upływie odczuł głód. 3 Rzekł Mu wtedy diabeł: «Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz temu kamieniowi, żeby się stał chlebem». 4 Odpowiedział mu Jezus: «Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek».

5 Wówczas wyprowadził Go w górę, pokazał Mu w jednej chwili wszystkie królestwa świata 6 i rzekł diabeł do Niego: «Tobie dam potęgę i wspaniałość tego wszystkiego, bo mnie są poddane i mogę je odstąpić, komu chcę. 7 Jeśli więc upadniesz i oddasz mi pokłon, wszystko będzie Twoje». 8 Lecz Jezus mu odrzekł: «Napisane jest: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz».

9 Zaprowadził Go też do Jerozolimy, postawił na narożniku świątyni i rzekł do Niego: «Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się stąd w dół! 10 Jest bowiem napisane: Aniołom swoim rozkaże o Tobie, żeby Cię strzegli, 11 i na rękach nosić Cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień». 12 Lecz Jezus mu odparł: «Powiedziano: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego».

13 Gdy diabeł dokończył całego kuszenia, odstąpił od Niego aż do czasu.
2010-02-28T10:03:44+01:00
Pan Jezus przebywał na pustyni 40 dni. W tych dniach był kuszony przez szatana. Diabeł poddał Go trzem próbom, z których Jezus wyszedł zwycięsko. Ukazał nam w ten sposób, że człowiek jeśli tylko chce może opierać się kuszeniu szatana;że nie tylko chleb jest potrzebny człowiekowi do życia.
Każdy człowiek w swoim życiu ma możliwość wyboru.
W okresie Wielkiego Postu trzeba częściej zastanawiać się nad swoim życiem.
2010-02-28T12:15:04+01:00
Pan Jezus był 40 dni na pustyni wtedy nic nie jadł i nie pił. diabeł widząc to kazał jezusowi aby zamienił kamień w chleb Jezus powiedział ze nie samym chlebem żyje człowiek. następnie pokazał mu wszystkie królestwa na zie mi i powiedział ze to będzie jego jeśli odda mu hołd. Jezus odrzekł ze hold będziesz oddawał panu bogu. wtedy zaprowadzi go do Jerozolimy i postawił na czubku świątyni i kazał mu rzucić się na du. Jezus rzek ze będziesz wystawiał pana boga swego na prubę. po tych słowach diabeł odszedł