Odpowiedzi

2010-02-28T10:08:25+01:00
2010-02-28T10:09:01+01:00
Staś Tarkowski to mądry i odpowiedzialny chłopiec. Jest również silny i odważny. Opiekuje się małą Nel która go bardzo lubi. Ojciec darzy go wielkim zaufaniem. Jest to chłopiec godny podziwu.czyli niedościgły ideał a zarazem chłopiec z krwi i kości
2010-02-28T10:31:03+01:00
Staś tarkowski urodził sie i wychowal w Afryce. Jego ojciec inżynier przy budowie Kanału Sueskiego,matka francuska.Chłopiec, mieszkajacy w Port-Saidzie zawsze czuł sie Polakiem. Mial czternascie lat ,uczył sie w angielskiej szkole, znał biegle jezyk francuski i polski. Interesował sie różnymi dziedzinami życia Afryki. Był wykształconym i bardzo sprawnym chłopcem.
Bohater ten był zdolnym, energicznym i dzielnym młodym człowiekiem. Nigdy nie brakowało nu odwagi nawet brawury. Miał przy tym skłonność do zbytniej pewności siebie. Nawet lubił sie chwalić, przesadnie podkreślał, że jest już człowiekiem prawie dorosłym. Jednak łzy też nie były mu obce. Potrafił martwić się o ludzi , ktorzy podróżowali razem z nim, poświęcać się dla nich. Umiał zdobyć się na ogromna odwagę. W obliczu wyższej konieczności działał z żelazna konsekwencja . Odznaczał sie nie tylko odwaga i stanowczościa w dażeniu do celu. Był zarazem bardzo czuły i opiekuńczy wobec Nel, która kochał jak własna siostrę. Dlajej dobra skłonny był do najwiekszych poświęceń.
Uważam go za niedościgły ideał. W dzisiejszych czasach jest niewielu takich ludzi. Większość z nas nie byłaby zdolna do takich czynów. Niektórzy nawet może drwili by , nie chcemy bronić słabych i bezbronnych, zadko staniemy wq obronie młodszego kolegi lub koleżanki. Choć uważam również ,że Staś powinien byc dla nas wzorem odwagi, szlachetności i wytrwałości. Warto zacząć go naśladować.