Odpowiedzi

2010-02-28T11:50:03+01:00
Jaki problem? Narysuj misję do afryki, paru misjonarzy i biedne dzieci jak misjonarze rozdają im jedzenie, picie i inne środki niezbędne do życia. (narysuj jakąś biedną haupine)
3 2 3
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-28T11:51:51+01:00
Najlepiej, na środku nakleić mapę świata. Zaznaczyć na niej w procentach, ile osób głodu itp. Potem porobić od tego strzałki i napisać co nieco o poszczególnych kontynentach. Dokładnie, gdzie jest potrzebna największa pomoc, jak wygląda ich życie itp.
Gdzieś na dole można dodać, jak pomagają misjonarze, jak możemy pomóc my. Oczywiście powklejać jakieś zdjęcia. Np. wychudzonego dziecka, albinosów itp. Wszystko zależy od kraju, gdzie potrzebna jest pomoc.

Nacia17, celem misjonarzy nie jest tylko głoszenie ewangelii i zakładanie kościołów. To jest coś dodatkowego. Ich głównym celem jest pomoc. Dzieci z krajów misyjnych są biedne, 'zacofane'. Oni nie wiedząc co to komputer itp. Oni żyją tak jak my kilka wieków temu.
Misjonarze próbują pomóc naszymi środkami.
Ich praca jest ciężka, bardzo. Jak byłam młodsza, należałam do PDMD (Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci). Dowiedziałam się na ten temat sporo, bardzo dużo.
A podobny plakat robiłam na religię kiedyś i właśnie tak, jak mówiłam. Tzn. trochę inaczej, ale podobnie.

Powodzenia życzę.
2 5 2
2010-02-28T11:52:32+01:00
Działalność misyjna Kościoła to działalność, którą podejmują wysłani przez Kościół przedstawiciele zwani misjonarzami. Celem misji jest m.in. głoszenie Ewangelii i zakładanie struktur kościoła wśród niechrześcijan
Misjonarz (łac. missionarius) - osoba wysłana przez Kościół w celu szerzenia wiary chrześcijańskiej według słów Jezusa Chrystusa "Idźcie i nauczajcie wszystkie narody".
3 3 3