Odpowiedzi

2009-10-18T23:55:33+02:00
Według mnie uniwersalny sposób rozwiązywanie konfliktów istnieje.Strony sporne muszą ze sobą porozmawiać ,jedna musi wytłumaczyć co ,jak i dlaczego a następnie druga. Obie osoby muszą się słuchać wzajemnie. Po wygłoszeniu swojego stanowiska,
ewentualnie wyjaśnić jakieś żale etc.Przeprosić. Na koniec zażegnać konflikt i starać się go nie odnawiać
  • kh24
  • Rozwiązujący
2009-10-19T01:12:04+02:00
Konflikty w naszym życiu pełnią dużą rolę w podejmowaniu poważnych decyzj. Wkiększość z nich wpływa na nas bardzo emocjolanie, często więc konflikt przejawia się nawet w nienawiść. Powodem takich emocji jest nieumiejętność załatwiania problemów w sposób właściwy, który byłby najlepszym rozwiązaniem dla osób biorących udział w sporze. Często jest tak, że powodem konfliktu może być błacha sprawa, którą można by było rozwiązać poprzez rozmowę, choć i to czasem nie pomaga, ponieważ zdarza się, że jedna osoba chce rozwiązania konfliktu a druga nie pozwala sobie nic powiedzieć.

Moim zdaniem jedynym uniwersalnum środkiem na rozwiązywanie konfliktów jest nasze podejście do nich. Musimy się nauczyć, że życie w społeczeństwie to góra kompromisów i tolerancji wobec drugiego człowieka i to będzie nasz sukces do spokojnego życia bez nerwów.