Odpowiedzi

2010-02-28T12:42:45+01:00
Krótka prezentacja:
Pan Keating to nauczyciel w Akademii Woltera, której jest absolwentem. Niegdyś należał do sTowarzyszenia Umarłych Poetów. Ucnziowie nazywali go Kapitanem. Lekcje Pana Keatinga były niezwykle ciekawe. Cuzył on, jak pojmować i rozumować poezję. John Keating to człowiek niezwykle oryginalny. Jego lekcje nie są szablonowe, uczy kreatywnego myslenia. Starał się przekazać mądrość życiową, chciał, aby inni pokochali poezję jak on, lecz nie poprzez Eseje z książek. Uważał, iż poezję, każdy sam powinien zrozumieć na swój sposób. Pan keating nauczał, jak żyć. Jego lekcje były nieoderwane od rzeczywistości. Jego postawa życiowa przypominała Epikureizm.
Postać Johna Keatinga jest kontrowersyjna. Uważam tak, ponieważ podważał niektóre autorytety oraz ogólnie akceptowane wartości, w sposób wręcz naganny.
Moim zdaniem John Keating jest Nonkonformistą, czyli cżłowiekiem, który jest oryginalny, nieszablonowy, głośno wyraza swoją opinię na dany temat, odrzuca normy, zasady ogólnie pojmowane za dobre i właściwe.
60 4 60