Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-28T12:50:00+01:00
Wielu ludzi myśli, że spory majątek da im miłość, przyjaźń, sławę. W mojej rozprawce postaram się udowodnić, że nie wszystko można przeliczyć na pieniądze.
W pierwszym argumencie potwierdzającym moją tezę chciałabym powołać się na postawę Scrooge'a z książki Karola Dickensa " Opowieść wigilijna ". Mieszkał in sam, nie interesując się swoją rodziną. Liczyły się dla niego tylko pieniądze. Zmienił swoje nastawienie dzięki trzem duchom w Wigilię Bożego Narodzenia. Zrozumiał, że to co jest ważne w życiu mnie ma żadnej ceny. Stał się życzliwym człowiekiem. Starał się być takim, aby ludzie po jego śmierci dobrze go wspominali. Nigdy nie jest za późno na zmianę swoich poglądów i wartości jakimi się kierujmy.
W drugim argumencie pragnę przypomnieć postawę brata Alberta. Poświęcił on wszystko, co miał dla biednych i potrzebujących. Jego praca dawała mu satysfakcje i spełnienie w życiu. Zdobył szacunek bezinteresowną pomocą, a nie pokaźnym majątkiem. W życiu miał idee, którym sie kierował, za co bardzo go cenię.
W ostatnim argumencie chciałabym powołać się na lekturę " Kamienie na szaniec". Troje przyjaciół Alek, Rudy i Zośka oddaliby za siebie życie, co po części się zdarzyło. Tak wielkiej przyjaźni nie kupi się za pieniądze. Wielu ludzi myśli, że wystarczy, że będą mieli dużo pieniędzy a przyjaźń sama się znajdzie. Nic bardziej mylnego. Sądzę, że nie wielu ludzi ma takich przyjaciół jakimi byli dla siebie bohaterzy.
Mam nadzieje, że udało mi się przekonać, że nie wszystko co życiu da się przeliczyć na pieniądze. Wartości takie jak przyjaźń, miłość są bezcenne. Należy być życzliwym i patrzeć na dobro innych a nie dobra materialne.


Praca jest po części sprawdzona przez polonistę, ponieważ taki temat był na egzaminie próbnym, która sama w tym roku pisałam. Ta praca była właśnie na tym egzaminie.
3 4 3