Ułóż krótkie wyznanie na temat swoich uczuć, np. miłości, przyjaźni, podziwu, wdzięczności, radości, zazdrości, pogardy, niechęci.
*Wybierz obiekt uczuć, którym może być np. człowiek, przyroda, miejsce, zjawisko, przedmiot.
*Ustal sytuację wyznania, tj. adresata (możesz nim być ty sam), miejsce, rodzaj kontaktu, np. twarzą w twarz, przez telefon, listownie.
*Obierz sposób mówienia, np. poważny, spokojny, gwałtowny, wesoły, humorystyczny, prosty, wyniosły.
*Zastosuj m. in. składnię uczuciową, tj. zdania krótkie, zdania wykrzyknikowe, pytające, równoważniki zdania,wypowiedzenia z bezokolicznikami.

Bardzo bardzo bardzo proszę to na jutro
strona A4 lub więcej
daje dużo punktów ;p
proszę proszę proszę ;***
z góry dziękuję ;*

2

Odpowiedzi

2010-02-28T12:57:01+01:00
Obiekt- przyjaciel
Sytuacja wyznania- twarzą w twarz
Sposób mówienia- prosty

Na początku nasza przyjaźń nie miała żadnych wad. Potem poznałyśmy się lepiej. Te wady próbowałyśmy maskować. Pozbyć się ich. Zawsze mogłyśmy na sobie polegać. Ale pojawiła się ona. na początku była dla nas miła. Potem zaprzyjaźniła się z nami. Ale ja zdałam sobie sprawę że chodziło jej tylko o Ciebie. Całkiem Cię zmieniła i manipulowała tobą. Choć ty nie byłaś tego świadoma. Wypierałaś się tego. A ona Cie wykorzystywała. Próbowałam wszystkich sposobów żeby Ci to uświadomić. Ale ona się zorientowała. Robiła wszystko żebyśmy nie mogły się spotykać. W końcu mi uwierzyłaś. I ona odeszła. Ale nadal nie jest tak jak dawniej. Przyjaźń działa w 2 strony. U was działała w 1. Wykorzystywała Cie. W naszej przyjaźni tak nie będzie. Może potrzebujesz czasu żeby powrócić do tej osoby jaką byłaś wcześniej. Musisz o niej zapomnieć. Zaczekam.
81 4 81
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-28T13:20:45+01:00
Adresat: Przyjaciel.
Typ wyznania: Listownie.

Droga Olu!
Piszę do Ciebie, bo chcę Ci wyznać, kim dla mnie jesteś.
Jesteś dla mnie jak siostra, najlepiej mnie rozumiesz. Pocieszysz, rozbawisz, dodajesz mi sił. Nigdy nikomu nie wyjawiłaś mojej tajemnicy, bo jesteś prawdziwą przyjaciółką, którą szanuję, jak rodziców. Moje serce Cię kocha, bo znamy się od wielu lat. Jesteś przy mnie, gdy mi cięzko, gdy mam tak zwanego "doła". Czy odwzajemniasz to samo, co ja? Nie wiem. Ale me serce mówi mi, że chyba tak. Ty nigdy mnie nie skrzywdziłaś, ani ja Ciebie. gdy mam słabą ocenę i powoli załamuję się, Ty jesteś przy mnie i pomagasz mi to nadrobić. Rodzina mnie nie rozumie tak, jak Ty. Ty wiesz o mnie wszystko, a ja o Tobie. razem spędzony czas, to świetny czas. Z Tobą się nie nudzę. Nasze przygody żyją w mym sercu, bo o Tobie pamiętam. Zawsze pamiętasz o moich urodzinach, nie tak jak niektórzy z mojej rodziny. Nigdy nie miałam i nie będę miała lepszej przyjaciółki, takiej od serca. Kocham Cię niczym własne życie i nie przestanę. Nie wiem czy Ty to odwzajemniasz, ale ja opisałam Ci wszystko, co u Ciebie podziwiam i lubię...

Pozdrawiam Kasia
34 4 34