Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-28T13:02:00+01:00
Chitynowa ściana komórkowa
-zdolność do mikoryzy
-ich ciało (grzybnia) tworząc strzępki
-zdolność do syntezy specyficznych enzymów np. penicylina
-odżywiają się heterotroficznie poprzez wydzielanie enzymów trawiennych do środowiska gdzie następuje trawienie substancji organicznych i wchłaniane są związki proste
Grzyby są organizmami, które różnią się od roślin zielonych nie tylko wyglądem, ale i składem chemicznym, rozwojem i sposobem życia. Stanowią odrębną część świata roślin. Niektórzy współcześni naukowcy uznają je nawet za trzeci - obok roślin i zwierząt - całkiem oddzielny świat organiczny.

To odruznia od innych organizmow :D
2. Zjawisko mikoryzy jest to zjawisko w ktorym Grzyb jest w stanie symbiozy z drzewem.Jest to odmiana Symbiozy polegająca na współzycia grzyba z drzewem z obopólna korzyścia.Grzyby ułatwiają drzewom pobieranie wody i i składnikow mineralnych w zamian za ro otrzymuja wytworzony przez drzwo pokarm.


Mam nadzieje ze chociaZ troche pomoglammm :D Poozdroo
8 4 8
2010-02-28T13:02:55+01:00
1. - ich ciało (grzybnia) tworzy strzępki
- odżywiają się heterotroficznie poprzez wydzielanie enzymów trawiennych do środowiska gdzie następuje trawienie substancji organicznych i wchłaniane są związki proste
- chitynowa ściana komórkowa
- zdolność do syntezy specyficznych enzymów np. penicylina

- zdolność do mikoryzy

2. Mikoryza - współżycie korzeni roślin i grzybów, gdzie grzyb wspomaga pobieranie wody i soli mineralnych stanowiąc "przedłużenie" systemu korzeniowego rośliny, a sam pobiera substancje odżywcze z korzenia powstające w drodze fotosyntezy.

Mam nadzieje, że pomogłem. Pozdrawiam :D
5 5 5
2010-02-28T16:48:25+01:00
1 Maja ścianę chitynową
Przeprowadzają proces mikoryzy
Są zbudowane ze strzępek
niszczą budynki

2.Mikoryza jest to rodzaj symbiozy w którym grzyb pobiera związki organiczne z żywych komórek roślin w zamian za zaopatruje je w wodę i sole mineralne.
4 5 4