Odpowiedzi

2010-02-28T14:10:25+01:00
Droga J.K. Rowling !
Na początku mojego listu chcę bardzo Pani podziękować, za otwarcie mojej wyobraźni i spojrzenie na świat z zupełnie innej perspektywy.
Saga siedmiu części książki Harry Potter, okazała się światowym bestsellerem. Utwór ukazany jest w bardzo wielu krajach i przetłumaczony na tamte języki. Jestem z Polski i tutaj także Harry Potter zawładnął sercami młodzieży jak i dorosłych. Zaczęłam czytać tę książkę już w podstawówce, jest fantastycznie kierowana do ludzi, trafia do każdego, niezależnie od wieku czytelnika tzn. nie ma ograniczeń ! Ma Pani bezbłędne pomysły. Czytając o przygodach trzech przyjaciół Hermiony Granger, Rona Weasleya i Harrego Pottera czułam się tak jakbym sama była jedną z tych postaci, przeżywałam ich losy, czułam ich emocje! Gdy nadchodziło zło, jakaś sytuacja trzymająca napięcie strasznie sama się denerwowałam. Przeżywałam również śmierci moich ulubionych postaci takich jak Syriusz Black. Dzięki Pani również zrobiłam się bardziej wrażliwa i wyrozumiała dla innych ludzi, których niekoniecznie akceptuję. Na przykład gdy przedstawiła pani bliżej historię Snape'a od razu zmieniłam do niego stosunek, było mi go strasznie żal i współczułam mu. Przybliżyła też Pani życie złego Lorda Voldemorta co zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Pokazała Pani, że każdy może nawiązać pomiędzy sobą nadzwyczajną więź niekoniecznie czy jest bogaty, czy biedny, czy ma dobrą opinie, czy nie, czy jest mugolem, czy czarodziejem ;).
Opowieść z tyloma przygodami, zabawna, tajemnicza. W ani jednej części nie pominęła Pani pełnej napięcia akcji!! Czasami przez to musiałam na chwilę przestać czytać by ochłonąć, a od książki ogółem nie mogłam się oderwać. Gdy skończyłam całą sagę czułam ogromną pustkę. Czy znajdę jeszcze jakąś książke, która tak bardzo zmieni moje życie?
I tu kieruję dla Pani prośbę, którą kierowało już pewnie miliony ludzi. Niech Pani nie przestaje pisać! Niech Pani wyobraźnia nie przestaje działać, bo robi wrażenie i zmienia ludzi, tak samo jak zmieniła mnie. Wszyscy czekają na dalsze historie Harrego Pottera, ale Pani niech zaskoczy nas z nowymi pomysłami i nowymi bohaterami. Wiem, że da Pani radę. Następne książki będą odnosiły takie same sukcesy co swiat czarodziejów. Może to tylko zwykłe słowa, które słyszała Pani już setki razy, ale jestem wielką fanką ;). I niech Pani nie zapomina własnych słów "Jeśli sądzisz, że w dobie komputerów sztuka czytania zanika, zwłaszcza wśród dzieci, to niezawodny znak, że jesteś MUGOLEM"! Nikt chyba nie chce być zwykłym, szarym człowiekiem.
Z poważaniem imię i nazwisko.
Pozdrawiam !


jak są błędy to sory :D
1 5 1