Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-28T16:10:58+01:00
XXI wiek to czas rozmyśleń, rozczarowań. Ciekawi nas piękno literatury. Mnie zainspirowała książka pt: " Romeo i Julia".
Jest to piękna książka o miłości dwojga młodych ludzi, którym los spłatał figle. Przytaczając poniższe argumenty postaram się udowodnić, że warto przeczytać utwór pt. "Romeo i Julia".

Moim pierwszym argumentem jest to, że "Romeo i Julia" jest utworem pomagającym zrozumieć jak silnym uczuciem jest miłość. Ci młodzi ludzie zakochali się w sobie bez względu na nienawidzące się od wieków rodziny. Ich miłość była niezastąpiona i jedyna. Według mnie na świecie nie ma aż tak wielu ludzi, którzy darzą się tak wielkim uczuciem jak Romeo i Julia.

Drugim argumentem jest to, że przeczytawszy tę książkę można przenieść się do innego świata, w którym ukrytych jest wiele ukrytych emocji i rozczarowań. Można poznać wiele ludzkich uczuć i dostrzec osobę, którą do tej pory się lekceważyło. Dzięki tej książce sama przekonałam się kto jest na prawdę dla mnie ważny.


Moim ostatnim argumentem jest to, że książka ta uczy nas okazywać uczucia drugiej osobie jak i pomaga znosić cierpienie, gdy tej ukochanej osoby brak. Przykładem jest wygnanie Romea i wielka rozpacz Julii. Nie potrafili żyć bez tej miłości, lecz przez nią zginęli.

Powyższe argumenty potwierdzają słuszność mojej tezy. Zachęcam do przeczytania tej lektury.
9 4 9