Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-28T16:38:36+01:00
1. Przyjaźń to uczucie delikatne, które ludzi łączy, ale nie krępuje. Mówi się też często, że „przyjaźń jest jak pieniądz, łatwo ją zdobyć, a trudniej utrzymać”. Trzeba dużo czasu, cierpliwości i wzajemnego zrozumienia, aby zbudować więź prawdziwej przyjaźni, a potem ją pielęgnować i utrwalać.
Bardzo ważne są np. przyjaźnie szkolne, które czasami trwają do grobowej deski.
Mówi się, że „prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie”. Jeśli do tej pory nie doświadczyliśmy biedy, to na pewno w przyszłości przekonamy się o prawdziwości tego stwierdzenia.
Prawdziwa przyjaźń oparta jest na szczerości i bezinteresowności we wzajemnym świadczeniu sobie dobra. Bywa, że łączy ludzi we wspólnym działaniu na rzecz realizacji szlachetnych celów. Każdy rodzaj przyjaźni jest też źródłem pozytywnego nastawienia do innych.2.Ania Shirley pragnęła poznać wyjątkową osobę , która mogłaby zostać jej prawdziwą przyjaciółką od serca .Odnalazła ja w Dianie ,z którą bardzo dobrze się rozumiały , były dla siebie bratnimi duszami . Razem dochodziły do szkoły , razem spędzały chwile , mogły sobie ufać bezgranicznie , dobrze czuły się w swoi towarzystwie. Historia z sokiem malinowym, który okazał się porzeczkowym winem, stała się przyczyną rozdzielenia pokrewnych dusz, Ani i Diany. Ania, której Diana była pierwszą prawdziwą przyjaciółką, bardzo boleśnie przeżyła konsekwencje własnej pomyłki. Jednak uratowanie małej, chorej siostry Diany, pozwoliło na odzyskanie przyjaciółki.