Odpowiedzi

2012-11-18T15:34:16+01:00

Dzis przypomniała mi sie historia, która miała miejsce w zeszłym roku, ale pamiętam to doskonale.

Były wakacje, więc mogłam pospać dłużej niz w roku szkolnym. Nigdzie się nie śpieszyłam, a w planach miałam pójscie nad jezioro. Przygotowałam rano śniadanie, po czym spakowałam ręcznik w torbę i wyruszyłam z domu. Na poczatku miałam zamiar, pójśc nad jezioro na piechotę, bo było całkiem niedaleko, ale w końcu zdecydowałam, ze pojadę autobusem. Czekałam, więc na przystanku i rozmyslałam o książce, którą skończyłam czytać, gdy nagle moją uwagę przykuła mała dziewczynka. Dziecko mogło mieć cztery latka. Dziewczynka z jasnymi włosami i pięknymi niebieskimi oczami bawiła się na krawędzi chodnika. Rozgladalam sie za matka dziecka, ponieważ nie było to bezpieczne miejsce do zabaw. Dziewczynka zaczęła radosnie podskakiwać i nagle zachwiała sie na swoich krótkich nóżkach. To byly ułamki sekund, bo w

tym samym momencie z dużą prędkoscia nadjeżdżał samochód, a dziecko mogło wpaść na jezdnię. Rzuciłam sie w jej kierunku i złapałam w ostatniej chwili za rękę. Przechodnie widzac co się stało, zaczeli bić mi brawo. Jakaś starsza kobieta powiedziała do mnie:

Świetnie sie spisałaś dziewczyno.

- Dziękuję - odparłam.

- To prawie bohaterstwo- uśmiechneła się do mnie.

- No, ale ja nawet nie miałam czasu zeby o tym mysleć - wymamrotałam skromnie.

-Ale prawidłowo zareagowałaś, bo ta dziewczynka mogła wpaść pod samochód i stracic zycie.

- Tak wiem, dziękuję pani za te miłe słowa.

- Tak wiem, dziękuję pani za te miłe słowa.

Patrzyłam na ludzi i nie mogłam powstrzymać swojego zdenerwowania.

W tym samym momencie odnalazła sie matka dziewczynki, która na chwilkę weszła do pobliskiego sklepu. Także i ona byla mi bardzo wdzieczna za uratowanie jej dziecka:

Dziękuję ci bardzo - powiedziała i przytuliła mnie do siebie.

- Chyba kazdy postapiłby na moim miejscu tak samo- odpowiedziałam

- Pewnie tak. Chciałabym zaprosić ciebie na lody w ramach rewanzu. Zgadzasz się ?

- Oczywiscie, bardzo chetnie.

Ten dzień spedziłam miło w towarzystwie nowo poznanych osób i był to mój najpiękniejszy dzien w życiu, poniewaz uratowałam komuś życie.

6 4 6