Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-28T18:16:27+01:00
1. Płazińce charakteryzują się tym, że ich ciało w przekroju poprzecznym ma kształt prostokąta i jest płaskie. Przypominają one dzięki temu cienkie wstążeczki.
2. Płazińce występują w organiźmie człowieka, najczęściej jednak jest to jelito.
3. Przedstawicielami płazińców są: tasiemiec uzbrojony i nieuzbrojony.
4. W przedniej części ciała tasiemca znajduje się główka, zaopatrzona u tasiemca uzbrojonego w haczyki i przyssawki, a u tasiemca nieuzbrojonego tylko w przyssawki. Ciało zwierzęcia stanowią człony wytwarzane przez część zwaną szyjką, znajdującą się tuż za główką. Im dalej od szyjki tym człony większe i starsze.
5. Przystosowania tasiemca do pasożytniczego trybu życia to: haczyki, przyssawki, beztlenowość, samozapładnianie, utrata układu pokarmowego, wchłanianie pokarmu całym ciałem, duża produkcja jaj
6. a) larwa (wągier) b) żywiciel pośredni (świnia) c) żywiciel ostateczny( człowiek)
7. Częste mycie rąk.
Jedzenie umytych owoców i warzyw.
Spożywanie mięsa zbadanego przez weterynarza.
Zachowanie czystości w pomieszczeniach sanitarnych i pomieszczeniach zwierząt hodowlanych.

yyy... płazińce występują w człowieku -.- widze jaką posiadasz wiedzę o tych zwierzętach. One nie muszą być pasożytami. Płazińce występują najczęściej w wodach słodkich. A pasożytnicze płazińce też nie występują tylko w człowietu, bo mogą występować w zwierzętach i tak robi większość tego typu zwierząt. Piszę to bo potem ktoś bezmyślnie przepisze twoją odpowiedz.