Odpowiedzi

2009-10-19T14:30:21+02:00
Willi Sonnenbruch to główny i tytułowy bohater powieści ,,Niemcy" L. Kruczkowskiego. Willi jest synem Waltera i Berty Sonnenbruchów oraz bratem Ruth. To także oficer SS oraz znawca sztuki.

Prezentuje germański typ urody - jest wysokim blondynem o jasnoniebieskich oczach, który bardzo podoba się kobietom.

Przyjeżdża do Getyngi z Norwegii , gdzie zajmuje się zwalczaniem ruchu oporu. Spokojny, wyrachowany , umie zachowac zimną krew, niewrażliwy na ludzkie cierpienie , bezwzględny i okrutny. Ojciec właściwie dla niego nie istnieje. Przyjechał, aby przede wszystkim zobaczyc matkę, którą darzy gorącą miłością. Jest to dziwne uczucie, Willi jest bardzo do niej przywiązany, ale nie waha się obdarowac jej naszyjnikiem, który odebrał cierpiącej matce Christiana Fonsa- pani Soerensen. Wobec pozostałych członków rodziny stosuje prawa, jakich przestrzega, będąc oficerem SS. Posuwa się nawet do towarzyszenia Ruth na posterunek policji. Nie istnieją dla niego żadne więzi rodzinne, jest w pełni podporządkowany faszystowskim ideom szowinizmu ( uwielbienie własnego narodu, nienawiśc wobec innych) i nacjonalizmu ( chęc podporządkowania innych nacji własnemu narodowi). Potępia ojca, który nie popiera jego postawy.

Willi to człowiek okrutny i bezwzględny. On także został okaleczony przez ideologię faszystowską- denuncjuje własną siostrę , nie czuje żadnych więzi rodzinnych.
7 3 7