Odpowiedzi

2010-02-28T17:04:04+01:00
W (ewangeli św Łukasza ) jest jak Pan Jezus cudownie uzdrawia dziesięciu trędowatych. Można zauważyć , jak wielką wiarę posiada Samarytanin. On jeden, sposród dziesięciu uzdrowionych okazał wiarę i wdzięczność Bogu.
Podczas gdy Pan Jezus wchodził do pewnej wsi, napotkał dziesięciu trędowatych, którzy prosili go, (o pomoc )aby sie nad nimi zlitował i ich uzdrowił .Lecz Pan Jezus Powiedział,: "idzcie do kapłanów ". W momęcie gdy wędrowali zostali oczyszczeni.
Jedenz nich zauważył to ,i poszedł podziękować Jezusowi i wychwalał Pana Boga. POznostali nie zdobyli się na to aby Mu podziękować . Pan Jezus powiedział do Samarytanina: "Podnieś sie i idz. Twoja wiara Cie wyzwoliła"
On nie tylko bezgranicznie zawierzył w to, że zostanie uzdrowiony, ale wrócił, aby podziekować. Dziewięciu trędowatych stawiało sobie na pierwszym miejscu pokazanie sie kapłanom. Nie zawrócili z drogi. Zaślepiło ich zaspokajenie potrzeby fizycznej jakim było oczyszczenie i możność powrotu do rodziny i osady ludzkiej. Żyli na obrzeżach mista. Teraz mogli wrócić do bliskich i znajomych.
Pan Jezus był bardzo zawiedziony ich postawą .
2010-02-28T18:52:55+01:00
Http://www.sciaga.pl/tekst/92468-93-streszczenie_ewangelii_sw_lukasza
Tutaj jest całe streszczenie.