Odpowiedzi

2010-02-28T17:12:31+01:00
Moczowody są długimi, parzystymi przewodami uchodzącymi z miedniczek nerkowych. Odprowadzają one mocz z nerek. Ich ściany składają się z mięśni gładkich, których skurcze wspomagają przepływ moczu.

Pęcherz moczowy to narząd o elastycznych ścianach, który może zwiększać swoje rozmiary. Służy do magazynowania przez pewien czas dużych ilości moczu. Przy jego ujściu znajduje się mięsień zwany zwieraczem. Dzięki niemu możemy kontrolować oddawanie moczu.

Cewka moczowa to przewód, którym mocz jest odprowadzany z pęcherza, a następnie usuwany z organizmu.
2 4 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-28T17:12:51+01:00
Moczowód część układu moczowego. Moczowody to parzyste przewody biegnące z miedniczek nerkowych do pęcherza moczowego. Moczowody mają dobrze rozwiniętą błonę mięśniową i wyścielone są błoną śluzową. Mają trzy przewężenia.
Zadanie moczowodów to przekazywanie moczu produkowanego w nerkach do zbiornika moczu - pęcherza moczowego.

Pęcherz moczowy narząd gromadzący mocz wydalany przez nerki. Mocz spływa do pęcherza moczowego stale, odpływa zaś z niego okresowo przez cewkę moczową. Pojemność pęcherza moczowego wynosi około 250–500 ml, ale może on jednak rozciągnąć się do objętości 1000–1500 mlPęcherz opróżniony leży poza spojeniem łonowym, wypełniony wystaje ponad spojenie. Kształt pęcherza zależny jest od stopnia wypełnienia. Pęcherz opróżniony jest spłaszczony w kierunku przednio – tylnym, wypełniony przybiera postać kulistątą.

Cewka to przewód, którym mocz jest odprowadzany z pęcherza, a następnie usuwany z organizmu.
2 4 2
2010-02-28T17:14:31+01:00
Moczowód jest to czesc układu moczowego, sa to dwa przewody biegnace z nerek do pecherza moczowego

Pecherz jest to zbiornik w którym gromadzi sie mocz doprowadzany z nerek

Cewka jest to koncowa czesc układu moczowego która wyprowadza mocz na zewnatrz zaczyna sie na dnie pecherza moczowego

:) mam nadzieje ze pomogłam i licze na naj :))