Odpowiedzi

2010-02-28T18:04:27+01:00
"Dla całego świata możesz byc nikim, dla kogoś możesz byc całym światem". Są to bardzo mądre słowa. Cytat ten pokazuje, a w zasadzie wyjaśnia całą prawdę. Łatwo można wywnioskowac, jak wielkie jest pragnienie posiadania kogoś bliskiego. Kogoś, kogo możemy pokochac, kogoś, komu możemy bezgranicznie zaufac.
Gdy człowiek dobiera sobie przyjaciół często nie dostrzega ich pięknego charakteru. Przeważnie zwraca uwagę na wygląd i pieniądze. Nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo może ranic innych tym zachowaniem. Przez takie postępowanie odpycha prawdziwe uczucie i w skutek tego nigdy nie będzie szczęśliwy. Myślę jednak, że nikt nie zasługuje na to, aby byc samotnym człowiekiem. Każdy potrzebuje ciepła, miłości i drugiej osoby, z którą może byc mocno związany.
To sformułowanie można również odwołac do literatury. Przykładem wielkiej sympatii jest przyjaźń między różą a Małym Księciem, który ją bardzo mocno pokochał. On również poszukiwał osoby, dla której byłby całym światem.
Złotowłosy chłopiec, mimo iż był jeszcze dzieckiem wyruszył samotnie w podróż, by lepiej poznac jedną z największych wartości w ludzkim życiu-przyjaźni, by zrozumiec czym ona tak naprawdę jest.
Dzięki wyruszeniu w świat, zwiedzaniu różnych planet i poznaniu ludzi Mały Książę zrozumiał co tak naprawdę czuje do róży, która nagle pojawiła się w jego życiu nie wiadomo skąd. Mimo tego, iż kwiat był wybredny, próżny i kapryśny, ranił go swoim zachowaniem, to chłopiec potrafił mu wybaczac.
Róża pragnęła mocniej rozkochac w sobie Małego Księcia, jednak jej sztuczki odnosiły odwrotne skutki. Nieświadomie odpychała go od siebie.
Roślina z asteroidu B612 była dla młodego chłopca wyjątkowa, ponieważ uczucie jakim ją darzył sprawiało, że choc nie była jedyna na całym świecie, to dla niego była kimś szczególnym.
Róża oswoiła Małego Księcia, a on oswoił ją i od tej pory stali się sobie potrzebni. On chciał się nią opiekowac, potrafił jej wszystko przebaczyc. Czuł się za nią odpowiedzialny, gdyż w pamięci utkwiły mu słowa lisa: "Stajesz się odpowiedzialny za to, co oswoiłeś".
To właśnie po pobycie na Ziemi Książę zrozumiał, że bez niej nie może życ. Stała się dla niego całym światem. To dla niej chciał z powrotem powrócic na swoją planetę.
"Przyjaciel"- tak bardzo wyjątkowa osoba. Staje się zalezna od nas, a my od niej. Niektórzy mogą nawet nie wiedziec o naszym istnieniu, a dla przyjaciela jesteśmy wszystkim! całym światem...
84 2 84