Dlaczego konflikt zbrojny w latach 1939-1945 nazywany jest II wojną światową? W odpowiedzi uwzględnij zasięg terytorialny działań zbrojnych, liczbę uczestniczących państw, wielkość ofiar i zniszczeń. Napiszcie odp na to pytanie ;)

2

Odpowiedzi

2010-02-28T18:09:54+01:00
Ta wojna byla najwieksza wojna w historii Europy i calego Swiata. Od lat 30 XX wieku III Rzesza przygotowywala sie do zamachu na Polske i dalszych podbojow Europy. Od rozpoczecia stanu wojennego w Polsce (rowniez II wojny swiatowej) czyli 1 wrzesnia 1939 roku, przez kilka lat Niemcy zdolaly podporzadkowac sobie prawie cala Europe Wschodnia, po ZSRR, Wiekszosc Europy Zachodniej, Polnocne Skraje Afryki, oraz Polnocna Europe. Zniszczenia byly ogromne, poniewaz Niemcy niszczyli wszystko co im sie nie podobalo. Zabytki, domy, budynki, kradziono dziela sztuki, rabowano sejfy panstwowe. Rowniez strata w ludziach byla ogromna, dajmy na to przyklad ze w SAMYM obozie koncentracyjnym Auswitz-Birkenau zginelo okolo miliona Żydow. II wojna swiatowa pochlonela okolo 9-10% populacji swiatowej jesli chodzi o ludzi. W tej wojnie braly takze udzial nie dosc ze prawie wszystkie kraje Europejskie, to na dodatek azjatyckie, afrykanskie, a nawet USA.
5 4 5
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-28T18:23:11+01:00
2 wojna światowa była pierwszym konfliktem zbrojnym o charakterze totalnym w którym do uczestnictwa w walce zostali zmuszeni również cywile.Uczestniczyło w niej 61 państw.Bezpośrednie straty ludzkie wynosiły ponad 50 mln. osób.Wojna doprowadziła gospodarczego upadku Europy oraz ekonomicznego uzależnienia od USA.Przyśpieszyła rozpad kolonializmu , spowodowała zniszczenie faszyzmu i nazizmu w Europie ,lecz umocniła totalitarny system komunistyczny w ZSRR i umożliwiła jego ekspencję na inne kraje Europy i świata.Ład powojenny zapewnił przywudstwo USA i ZSRR,których rywalizacja doprowadziła do utorzenia 2 bloków(militarnych ,politycznych i gospodarczych).Tragicznym skutkiem było niemal całkowite wymordowanie Europejskiej społeczności Żydowskiej.Nastąpił trwający kilkadziesiąt lat podział Niemiec na 2 wrogie sobie państwa(NRD i RFN)

ps.jak coś to jest notatka z lekcji
pozdro:)
4 4 4